Piekļūstamības paziņojums

Comments Off on Piekļūstamības paziņojums

Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 “Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā” (turpmāk – noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu.
Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz: Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas tīmekļvietni – http://www.dacvg.lv

Tīmekļvietnei veikts vienkāršotais piekļūstamības izvērtējums.

Izmantotā metode – VARAM sagatavotās “Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai”.

Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas tīmekļvietne daļēji atbilst noteikumiem Nr. 445 turpmāk minēto iemeslu dēļ.

Neatbilstība prasībām, kas minētas noteikumos Nr. 445
  • Dažiem attēliem trūkst alternatīvie teksti, līdz ar to cilvēki, kas izmanto ekrānlasītāju nevar piekļūt infomācijai. Netiek izpildīts MK noteikumu 22.4. punktā minētais princips par robustuma ievērošanu. Alternatīvo tekstu pievienošana lapas attēliem ir uzsākta un plānots, ka apraksti būs pievienoti visiem attēliem, izņemot galerijas attēliem.
  • Krāsu kontrasti tīmekļuvietnes dizainā nav maināmi. Ir plānots atjaunot tīmekļvietni un izvēlēties jaunu tīmekļvietnes dizainu.
  • Dažās ievadformās navigācija tikai ar klaviatūru nav iespējama.

Šī tīmekļvietne pēdējo reizi tika izvērtēta 20.08.2023. Izvērtēšanu veica direktora vietnieks izglītības jomā Ainārs Vītols.
Izvērtējumu apliecinošs dokuments: DACVĢ tīmekļvietnes piekļūstamības izvērtējuma protokols

Piekļūstamības alternatīvas

Lai saņemtu saturu, kas šobrīd nav piekļūstams, citā formātā, piedāvājam turpmāk minētās alternatīvas. Piekļūstamības problēmas, kas saistītas ar kontrastiem, piedāvājam risināt, izmantojot kādu no pārlūka spraudņiem. eget nunc vel pharetra. Vestibulum dignissim, diam non sodales blandit, velit justo rutrum urna, ut dapibus eros velit nec lacus.

Atsauksmēm un saziņai

Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot šīs tīmekļvietnes piekļūstamību.
Ja Jūs konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums:
E-pastā: dacvg@dacvg.lv
Zvaniet: +37164122256
Adrese: Cēsis, Pūces iela 2,
Mēs izskatīsim Jūsu pieprasījumu un sniegsim atbildi 7 dienu laikā.

Sūdzību iesniegšana

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam:
Tiesībsarga birojs: Baznīcas iela 25 Rīgā, LV-1010
Tālrunis: +37167686768
E-pasts: tiesibsargs@tiesibsargs.lv
https://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/kontaktinformacija

Ziņas par paziņojuma sagatavošanu

Šis paziņojums pirmo reizi tika sagatavots 23.08.2023.
Šo paziņojumu apstiprināja Oskars Kaulēns, iestādes direktors.

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV