Žetonvakars 2008

Signe un Jānis aicina zālē 1.A komandu (audzinātāja Viktorija Markule) un cildina to par interešu un talantu daudzveidību. Komanda saņem dāvanu – gaismas atstarotājus, lai visatbildīgākajā mācību gada posmā būtu īpaši uzmanīgi. 1.B klase (audzinātāja Maija Ballaha), iesoļo zālē ar baltiem baloniem virs galvas. Viņus Jānis raksturo kā nākamos politologus, arheologus, psihologus, filologus,… Tāpēc klase saņem dāvanā Laimes lāci un veiksmīga starta vēlējumus eksāmenos. „Made in DACVĢ no matu galiņiem līdz papēžiem”, tā vakara vadītāji komentē 1.C klasi (audzinātāja Viktorija Sīviņa). Zēni melnos uzvalkos un sarkanās kaklasaitēs skatuves priekšā sagaida meitenes ar sarkanām rozēm pie tērpiem, tad visi ieņem goda vietu uz skatuves. Viņus raksturo kā ļoti aktīvus un darbīgus, īpaši, starpbrīžos. Tāpēc dāvanā 1.C klase saņem inventāru aktivitātēm starpbrīžos.
Savus lielos pirmklasniekus, viņu vecākus un skolotājus sveic DACVĢ direktore Dace Eglīte. Viņa uzrunā abiturientus: „Dzīve ir tāds sēklu pilns vējš. Tas vējo pāri un iesēj katrā no jums savas sēklas. Un tu nezini, kādas sēklas uzdīgs. Jāgaida. Mēs gaidīsim visi un cerēsim. Bet šodien svinam piederības svētkus. Jūs saņemsiet piederības zīmi – gredzenu vai žetonu ar lāpiņu un maģiskajiem burtiem – DACVĢ. Pēc gariem darba un sasniegumu, sarūgtinājuma un prieka, vilšanās un gandarījuma gadiem mēs viens otru pazīsim pēc šīs zīmes, kas apliecinās, ka vienu skaistu dzīves posmu esam gājuši blakus. Ir būtiski, lai šis gads atstātu jūsos svarīgas pēdas. Tām vajadzētu būt sapratnei, ka svarīgākais dzīvē ir – būt cilvēkam.” Direktore vēl katram abiturientam atrast īsto ceļu dzīvē, būt laimīgam, rast sevī spēku un izturību, lai izšķirošos brīžos nekļūdītos. Bet vecākiem D. Eglīte novēl prasmi un spēku būt kopā ar saviem bērniem arī turpmāk. Direktore pateicas arī DACVĢ skolotājiem par sirds gudrību, mīlestību un rūpēm, ko viņi nesavtīgi sniedz skolēniem.
Zālē ienes skolas vēsturisko un jauno karogu. Šogad 16. žetonvakarā pirmo riezi jaunajam skolas karogam tiks piesprausts DACVĢ žetons.
„Lai piepildās nākotnes vēlmes skolēniem un skolotājiem, bet mums, vecākiem, lai pietiek spēka palīdzēt mūsu bērniem viņu vēlmes īstenot!” abiturientus, vecākus un pedagogus sveic skolas padomes priekšsēdētājs Dzintars Vīņauds.
Un nu sākas pati saistošākā sarīkojuma daļa – „dejo ar zvaigzni”. Absolūts valsis tiek pieteikts kopā ar skolotāju Laimu Pērkoni. „Līdz Jāņiem šovā paliek…” viņa nosauc skolēnus, kuri „aktīvi mīlējuši” latviešu valodu, un pasniedz tiem žetonus. Dabas zinātņu fanus uz skatuves sirdi plosoša tango ritmos aicina ķīmijas skolotājs Arnis Andersons. Viņš pasniedz žetonus un iesaka lasīt literatūru, jo tur ikviens varot atrast pareizos vārdus savu personisko domu izpausmei. Skolotājs novēl, lai abiturientiem pietiek spēka un prāta atšķirt sapņus no īstenības. Fokstrota pavadījumā skolotāja Maija Sīle pasniedz žetonus svešvalodu cienītājiem. Viņa novēl pirmklasniekiem spēt fokstrota (vieglā riksī) šovā (izrādē) turpināt visu dzīvi. Skan menuets, kas jādejo kopā ar skolotāju Silviju Samsoni, un vēlējums – pēc studiju gadiem atgriezties Cēsīs, jo pilsētai vajadzīgi gudri un darbīgi jaunieši. Uz polonēzi kopā ar skolotāju Lailu Ruķi tiek aicināti 1. klašu matemātiķi, kas saņem žetonus un vēlējumu krāt spēkus grūtību pārvarēšanai. Vislielākais „dejotāju” pulks vēlas dejot rokenrolu kopā ar sporta skolotāju Janīnu Kalniņu. Žetoni un pēdējais vēlējums saņemts: „Lai jūsu laiks gaišām domām, labiem darbiem piepildīts!”
Sarīkojuma gaitā savus skolas biedrus sveic 2. klašu skolēni un ar priekšnesumiem uzmundrina skolas vokāli instrumentālais ansamblis Oskara Gailīša vadībā.
”Protiet mīlēt, nebaidīties no kļūdām, bet kļūdas centieties labot! Lai jūs esat gribas cilvēki, lai esat krietni – tādi, kas dzīvē negrūstās un sniedz palīdzīgu roku, lai jūs vienmēr alktu pēc sastapšanās ar saviem klases biedriem!” abiturientus uzrunā 1. klašu audzinātājas Viktorija Markule, Maija Ballaha un Viktorija Sīviņa. Bet vecākiem skolotājas novēl nebaidīties mīlēt savus lielos bērnus, lai kā arī gadītos, vienmēr gaidīt viņus atgriežamies. Neviltoti sirsnīgi izskan 1. klašu skolēnu pateicības vārdi savām audzinātājam un visiem pedagogiem par sirds siltumu un neaizmirstamo laiku DACVĢ. Sarīkojuma noslēgumā klātesoši ar skaļiem aplausiem novērtē nākamo absolventu uzstāšanos – viņu radošā gara, spēju un talantu apliecinājumu.
Ģimnāzijas saime priecājas par jums, pirmklasnieki! Novēlam visiem „palikt šovā līdz Jāņiem” un veiksmīgi to beigt!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV