Zambijai nepieciešama palīdzība

Mums vienmēr visa kā ir par maz. Mūždien nav piemērota apģērba, jo viss jau kļuvis par vecu. Bet, kad ledusskapis pilns, allaž ilgojamies pēc šokolādes un cepumiem… Bezgalīgā steigā tiecamies pēc naudas, kura nu jau vairs nespēj mūs iepriecināt. Vai tiešām esam likteņa labvēlības pamesti?
Zambijas ļaudis par tādu dzīvi kā mums sapņo savās klusajās cerībās. Siltu sirsnību vēstošās acis slēpj rūgtas skumjas. Tās ir ilgas pēc gluži ikdienišķām lietām. Cits vēlas zīmuļus, cits – krāsainas grāmatas, pildspalvas. Skolā šīs lietas ir tik reti, ka šķiet – Zambijas skolēniem tas ir pavisam kas jauns. Situācija, ka telpā bez logiem no pāris grāmatām mācās apmēram trīsdesmit skolēnu, it nemaz nav neierasta. Nav skolu, nav mācību grāmatu, nav skolotāju… Zambijas iedzīvotāji cieš badu. Viņi ilgojas pēc ūdens un elektrības, problēmas ir arī veselības aprūpes jomā. Patīkamas mājvietas Zambijas ļaudīm šķiet kas nesasniedzams – īsta māja, nevis būdiņa ir tikai ciema vecākajam.
Tomēr katrs no mums ir spējīgs palīdzēt. „Tikai par 10 eiro divas nedēļas var paēdināt sešus cilvēkus,” stāstīja Vesilahti skolas direktors. Viņš ir izveidojis starptautisku labdarības projektu, kurā iesaistījušies arī draugi no Vācijas un nu arī mēs, skolēni no Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valts ģimnāzijas. Plānojam rīkot labdarības koncertus, sniedzot iespēju tā apmeklētājiem ziedot naudu Zambijas iedzīvotājiem. Vesilahti skola jau devusi ieguldījumu neliela medicīnas centra izveidē, par ko Zambijas ļaudis ir ļoti sajūsmināti un pateicīgi. Iegādāti arī medikamenti, ēdiens un citas nepieciešamības preces. Tomēr jāveic vēl ļoti daudz, lai cilvēkiem Zambijā būtu tas viss, kas mums jau liekas tik ierasts.
Nepalikt vienaldzīgiem un sniegt atbalstu. Tā mēs varam palīdzēt trūcīgajiem Zambijas iedzīvotājiem, kas, iespējams, liekas dzīvojam tik tālu, bet savā būtībā ir mums pavisam tuvi. Arī viņiem ir kvēlas vēlēšanās, un mēs taču varam sadoties rokās un tās piepildīt, vai ne?

Laura Kampenusa, DA Cēsu Valsts ģimnāzijas skolniece

Skolas sadarbības partneri aicināja mūsu skolas skolēnus, skolotājus un vecākus piedalīties labdarības akcijā un atbilstoši savām iespējām palīdzēt bāreņu namam, kas atrodas Zambijas galvaspilsētā Lusakā. Bāreņu nama bērnu lielākā problēma – nav līdzekļu pārtikai un izglītībai.

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV