Viesošanās Somijā

Somi ir kautrīga tauta, kuru ziemeļu klimatiskie apstākļi, šķiet, iespaidojuši arī psiholoģiski. Lielu daļu jauniešu vieno kopīga pazīme – alternatīvais dzīves veids, kas ietver gan muzikālo gaumi, gan ģērbšanās stilu, gan dažādas ārpusskolas aktivitātes, piemēram, alternatīvos sporta veidus.

Šķiet, veselīgs dzīves veids somiem ir ļoti svarīgs. Sevi formā cenšas uzturēt ne vien jaunie, bet arī vecāki cilvēki. Darba dienai beidzoties, viņi skrien, soļo, brauc ar velosipēdu, apmeklē baseinu, skrituļo vai pastaigājas ar saviem suņiem. Pie lielas izēšanās šī tauta nav radusi, tā, ka mums, latviešiem, nācās ievērot veselīgās pārtikas nedēļu. Varbūt bija par maz laika ievērot kādu bulciņu un „snikeru” pārdotavu, taču skolā redzējām tikai vietējā virtuvē gatavoto ēdienu. Beāte gan sajūsmināta stāstīja, ka viņas somu „mamma” pagatavojusi fantastisku lazanju, savukārt mūsu kopīgajos jauniešu vakaros cepām picas, desiņas un dažādus saldos brīnumus.

Protams, brīvajā laikā mēs iepazinām tūrisma un atpūtas vietas. Izciemojāmies Lapzemē pie Santa Klausa, baudījām saulrietu jūrā izbraucienā ar laivu, apskatījām netālu esošo pilsētu Oulu, par kuru Dace teica, ka tās Tietomā zinātnes centrs bijis vesels piedzīvojums. Dažādi fizikāli acu apmāni, tehniski joki, kā arī stimulatori, piemēram, iespēja izmēģināt airēšanu, sprintu uz laiku un citus sporta veidus. Šķiet, kas līdzīgs Māras pagrabiem Rīgā. Ja Cēsu rajonā būs nopietns projekts par līdzīga centra celtniecību, nešaubāmies, ka mēs to atbalstītu.

Septiņas dienas Somijā aizskrēja nemanot. Kā teica Helmuts: „Šis laiks bija tieši tas, kas vajadzīgs pirms kārtējā skolas gada. Spilgtās, patīkamās atmiņas vēl ilgi noderēs ne tik gaišos brīžos.”

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV