Vēlēšanu lietpratības pasākums

JaunumiRakstiComments Off on Vēlēšanu lietpratības pasākums

Šī gada 1.oktobrī DACVĢ notika vēlēšanu lietpratības pasākums – 13.Saeimas vēlēšanu simulācija. Simulācijas mērķis bija veicināt skolēnu interesi par politiskajām un sabiedriskajām norisēm un palielināt skolēnu zināšanas par vēlēšanu organizēšanas un norises kārtību. Savu balsi par kādu no 16 Vidzemes vēlēšanu apgabala deputātu kandidātu sarakstiem varēja atdot 1.-3.klašu ģimnāzisti, kā arī pedagogi un skolas darbinieki. Vēlēšanu komisijas pienākumus veica 2.B klases audzēkņi Madara Sidorčenko, Enija Kaša, Miks Bušujevs un Raivo Brikmanis, konsultēja skolotāji Ingūna Irbīte un Aivars Karlsons.
Iepriecināja lielā balsotāju aktivitāte – vēlēšanu iecirknī ieradās 88% no DACVĢ balsstiesīgajiem vēlētājiem. 5% barjeru pārvarēja un iekļūšanai Saeimā kvalificējās septiņi deputātu kandidātu saraksti – partijas KPV.LV, Attīstībai/Par!, Jaunā konservatīvā partija, “Saskaņa”, Zaļo un zemnieku savienība, Jaunā vienotība un Nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-TB/LNNK.
Dažas skolēnu atziņas pēc pasākuma – tas lika iedziļināties politikā, ko ikdienā nedaru, papētīju arī sarakstus; radās lielāka pārliecība, ka neapjukšu, kad tas būs jādara īstajās vēlēšanās; simulācija ir spēle, bet tā ieintriģē un varbūt liks pasekot līdzi īstajām vēlēšanām šosestdien, pats tajās balsot gan vēl nevaru.
Raksta autore: Ingūna Irbīte

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV