Valsts Aizsardzības mācība

JaunumiComments Off on Valsts Aizsardzības mācība

4. aprīlī ģimnāzijā pie 4. (t.i.,9.) klases skolēniem viesojās Raunas vidusskolas 10. klases skolēni Roberts Kokins un Agris Blodziņš. Jaunieši pastāstīja par savu pieredzi, kuru viņi ir guvuši mācoties Valsts Aizsardzības mācību. Proģimnāzisti viesiem jautāja par grūtībām un ieguvumiem, kas saistīti ar šā priekšmeta apgūšanu. Raunas vidusskolēni novadīja mūsu skolēniem arī klases saliedēšanas aktivitāti.

Valsts Aizsardzības mācības galvenie uzdevumi ir veidot izpratni par valsts aizsardzību un dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos, pilnveidot zināšanas un prasmes, kas dod iespēju turpināt izglītību un veidot karjeru valsts aizsardzībā, kā arī  attīstīt patriotismu, pilsonisko apziņu, biedriskumu, drošsirdību un fiziskās spējas.

Plānots, ka no 2024. gada Valsts Aizsardzības mācība būs obligāts mācību priekšmets Vispārizglītojošajās mācību iestādēs. Šobrīd Latvijā kā pilotprojektu Valsts Aizsardzības mācību apgūst 14 skolās, no nākamā mācību gada vēl 48 skolās. Arī DACVĢ 2019./2020.mācību gadā 10. klašu skolēniem plāno piedāvāt izvēles priekšmetu – Valsts aizsardzības mācība (VAM).

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV