Vai kļūsim veģetārieši?

Informatīvā pasākuma gaitā tika sniegta informācija par gudru veģetāro uzturu, kurš neierobežo cilvēka ēdienkarti un uzņemto organismam nepieciešamo vielu daudzumu, tika demonstrēts arī videomateriāls „Chew on this”, kas pārliecinoši ilustrēja stāstījumu. Viešņas interesentiem izdalīja vairākus no dzīvnieku aizstāvju apvienības „PETA” sagatavotus informatīvos materiālus. Apmeklētājiem bija iespēja baudīt zaļo tēju (salīdzinot ar citām tējām, tajā ir vismazāk kofeīna un to lietot rekomendē veģetārieši) un vegānos cepumus, kuru sastāvā nav dzīvnieku izcelsmes produktu.

Veidojās saturīga, brīžiem pat skarba diskusija starp vegāniem un visēdājiem, kuri katrs aizstāvēja savus uzskatus par veselīgu uzturu un labas pašsajūtas nodrošināšanas veidiem.

Veģetāra ēdiena nepieciešamību apstiprinājusi arī DACVĢ organizētā aptauja par skolas ēdnīcas ēdienkartes atbilstību klientu prasībām. Anketas apliecināja, ka vismaz 20 apmeklētāji vēlējās iekļaut skolas ēdnīcas ēdienkartē veģetārus ēdienus, ļoti daudzi vēlējās daudzveidīgāku uzturu, kurā būtu augu valsts produkti. Tas atbilst arī vegānu ēšanas tradīcijām.

Tikšanās dalībnieki un viesi bija apmierināti . Pasākums bija pietiekami plaši apmeklēts – bija ieradušies 47 dažāda vecuma Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēni. Daudzi no viņiem pauda pozitīvu attieksmi dzirdētajam un redzētajam. Tas lika nopietni aizdomāties par mūsu uztura tradīcijām un veselīgu dzīves veidu.

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV