Tradicionālie valsts ģimnāziju skolēnu zinātniskās pētniecības darbu lasījumi

JaunumiComments Off on Tradicionālie valsts ģimnāziju skolēnu zinātniskās pētniecības darbu lasījumi

Š.g. 24.aprīlī 160 jaunie pētnieki no Āgenskalna, Jēkabpils, Daugavpils, Siguldas, Madonas, Rīgas Valsts 1., Rīgas Valsts 3., Dobeles Valsts ģimnāzijām, CVĢ un DACVĢ bija ieradušies Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā, lai piedalītos tradicionālajā valsts ģimnāziju skolēnu zinātniskās pētniecības darbu lasījumos. Šo ar mācību darbu saistīto ārpusstundu pasākumu DACVĢ organizē jau vairāk nekā divdesmit gadus, un tas guvis popularitāti un lielu atsaucību kā pedagogu, tā darbu autoru novērtējumā. Valsts ģimnāziju skolēni pulcējas vienkopus, lai ne tikai prezentētu un aizstāvētu savus darbus, un gūtu pagodinājumus, bet arī lai dalītos pieredzē un rastu jaunas idejas.
Šogad skolēni darbus aizstāvēja desmit sekcijās, kuras ietvēra tādas jomas kā ķīmija, fizika, astronomija, inženierzinātnes, bioloģija, veselības mācība, zemes zinātnes, vides zinības, ekonomika, vēsture, politika, filozofija, psiholoģija, pedagoģija, latviešu un cittautu literatūra un valodniecība. Jauno autoru veikumu vērtēja komisijas, kurās strādāja visu dalībskolu pedagogi.
Kamēr komisijas izvērtēja skolēnu sniegumu un pieņēma lēmumu par vietu sadali, siltā un saulainā diena bija kā radīta, lai jaunie pētnieki pēc padarītā darba izbaudītu pavasarīgās Cēsis un apmeklētu Vēstures un mākslas muzeju, parkus un izbaudītu vecpilsētas noskaņas.

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV