Tikšanās ar filmas “Paradīze 89” scenārija autori un režisori Madaru DIŠLERI un ģimnāzijas absolventi Sigitu KLĒTNIECI

JaunumiRakstiComments Off on Tikšanās ar filmas “Paradīze 89” scenārija autori un režisori Madaru DIŠLERI un ģimnāzijas absolventi Sigitu KLĒTNIECI

Ģimnāzijā viesojās jaunās latviešu filmas “Paradīze 89” scenārija autore un režisore Madara DIŠLERE un ģimnāzijas absolvente Sigita KLĒTNIECE (Sigita ir viena no prototipiem tēlam filmā). Tā kā filmēšana pamatā notika Ķiršu ielas apkārtnē un namā, kurā vasarā dzīvoja māsīcas, Dubinskas dīķa apkārtnē, Zvirbuļu ielas bijušajā veikalā un kafejnīcā “Lauma”, Līvu laukumā, tad filmas administrācija un radošā grupa 2016.gada vasarā izvietojās Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā un kļuva par visīstāko štābu un vietu, no kuras operatīvi sasniedzami filmēšanas objekti.
Skolēnu iepriekš sagatavotos jautājumus režisorei, protams, ievadīja tie, kas saistās ar Madaras DIŠLERES pirmo agrīno kino pieredzi, filmējoties Īdas lomā Vara BRASLAS filmā “Emīla nedarbi”, bet tālākā sarunā par filmu “Paradīze 89” kā filmas autore, tā Sigita apspirināja, ka filmā atdzimušas atmiņas par 30 gadu senu pagātni, kura it kā nav tāla, bet šodienas jauniešiem – sveša, nezināma un pārsteigumu pilna. Tā stāsta par pārmaiņām, kas ienāca līdz ar Atmodu, par meiteņu brīvības sajūtu un dzīvošanu savā vaļā, par palaidnībām un arī problēmām. Tas ir stāsts par vēsturē unikālo, spēcīgu emociju un brīvības alku apņemto triju tautu sadošanos rokās Baltijas ceļā.
Sarunu ar Madaru DIŠLERI un Sigitu KLĒTNIECI vadīja 5.(t.i.,8.) klases proģimnāzisti – Kristiāna Daniela MARTINOVA un Viesturs ROMKA.

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV