Tikšanās ar Janīnu Kursīti

Mūsu skolai ir tradīcija Draudzīgā Aicinājuma svētku dienā tikties ar sabiedrībā populāru cilvēku, gūstot jaunas zināšanas un informāciju, iepazīt tuvāk šo personību un veidot savus priekšstatus”, atzīst DACVĢ direktore Dace Eglīte ģimnāzijas saimi iepazīstinot ar Janīnu Kursīti – Latvijas Republikas 9. Saeimas Pilsoniskās savienības frakcijas deputāti, LU profesori, literatūrzinātnieci, valodas kultūras, literatūras un folkloras tradīciju pētnieci.

Janīna Kursīte pateicās DA Cēsu Valsts ģimnāzijai un personīgi latviešu valodas skolotājai Laimai Pērkonei par talantīgā filoloģijas studenta, doktoranta Sanda Laimes prasmīgu ievirzi filoloģijas jomā ģimnāzijas periodā. Viņš aktīvi līdzdarbojas J. Kursītes vadītajās ekspedīcijās un ar tām saistītajā pētnieciskajā darbā.  Profesore ar lielu pārliecību un degsmi stāstīja par seno baltu kultūras tradīciju izzināšanu pētnieciskajās ekspedīcijās Kurzemē – Alsungā, Latgalē – Goliševas ciemā, Lietuvā – Kuršu kāpās, Baltkrievijā – Poļesjē, Sibīrijā – Omskas apgabala Rižovā. Klātesošie varēja apskatīt foto materiālus. Janīna Kursīte pastāstīja par savas pētnieciskās darbības jomām – dzejas formu, folkloru (mītiskais kultūrā un mākslā), valodu, vizuālo antropoloģiju un savu pieredzi ekskursiju gida – lektora darbā, kad viņa vada ekskursijas pētniecisko ekspedīciju objektos. J. Kursīte runāja arī par darbu Saeimā, izteica savu viedokli par situāciju valstī un atbildēja uz klātesošo jautājumiem.

Zinātniece ģimnāzijas saimei atgādināja ekspedīcijās nostiprināto atziņu – materiālā labticība nav laimes pamats. Viņa novēlēja aktīvi mācīties un strādāt, lai katrs sasniegtu savus dzīves mērķus un spētu palīdzēt Latvijai. Aktīvākie sarunas dalībnieki un skolas bibliotēka no profesores saņēma dāvinājumu – viņas grāmatas. Uz jautājumu, kam jāstudē filoloģiju, Janīna Kursīte atbild: “Tam, kas saprot VĀRDA nozīmi un tā spēku”.

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV