Skolnieku rotas Ceļojošā karoga maiņas pasākums

18.maijs Cēsis ir ne tikai Latvijas karoga dzimtene! Te cīņā par Latviju pirms 98 gadiem devās 2.Cēsu pulka Skolnieku rota! Tās piemiņu ikdienā glabā un Skolnieku rotas Ceļojošo karogu godā desmit Vidzemes skolas: Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, Gaujienas pamatskola, Valmieras Valsts ģimnāzija, Mazsalacas vidusskola, Rūjienas vidusskola, Smiltenes vidusskola, Stalbes vidusskola, Limbažu novada ģimnāzija, Jāņa Cimzes Valkas ģimnāzija un Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija, kurai bija gods 2016./2017.māc.g. karogu glabāt.

18.maijā Cēsīs pulcējās skolēni no visām desmit Ziemeļlatvijas skolām, lai piedalīties karoga maiņas ceremonijā. Pirms tikšanās Cēsīs skolas apmeklēja komisija, kuru vada viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots, lai iepazītos ar paveikto skolēnu patriotiskajā audzināšanā un noteiktu skolu, kurai 2017./2018.māc.g. būs jāglabā Skolnieku rotas Ceļojošais piemiņas karogs.

DACVĢ sadarbības partneriem bija sagatavojusi spraigu dienas programmu. Skolēni jauktās komandās orientējās Cēsu pilsētvidē, iepazīstot piemiņas zīmes, kas liecina par Brīvības cīņām un Skolnieku rotu. Skolēni, kuri iepriekš bija piedalījušies DACVĢ rīkotajā patriotiskā radošā konkursā un rakstīja savus mīlestības vārdus dzimtajam novadam dzejā un miniatūrā, balvā saņēma iespēju apmeklēt divas radošas darbnīcas. Skolēni tikās ar Latvijas karoga audēju Dagniju Kupči darbnīcā “Vēverīšās” un Daumantu Kalniņu seno rotu kalvē. Skolu direktori, skolotāji un citi viesi tēlnieku Jansonu dzimtas mājām “Siļķes” tikās ar Matiasu Jansonu un iepazinās ar dzimtas tēlnieku – Kārļa Jansona, Andreja Jansona ieguldījumu Brīvības cīņu un kareivju piemiņas saglabāšanā.

Cēsniekiem bija lieliska iespēja vērot jauniešu gājienu no Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas Pūces ielā līdz galamērķim – Cēsu internātpamatskolai – rehabilitācijas centram – vietai, no kuras 1919.gadā naktī no 5.uz 6. jūniju savā pirmajā kaujā par Latviju aizgāja Skolnieku rota. Gājiens apstājās pie Skolnieku rotas pieminekļa Palasta un Bērzaines ielu krustojumā un, godinot jauno brīvības cīnītāju piemiņu, pieminekļa pakājē skolu pārstāvji un viesi nolika ziedus. Gājienā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris.

Cēsu internātpamatskolas – rehabilitācijas centra pagalmā pasākuma dalībnieki piedzīvoja emocionālus un svinīgus notikumus, kļūstot par lieciniekiem vēsturiskās zīmes atdzimšanā pie skolas ēkas. Cēsnieks Andrejs Nestro, pēc kura ierosmes piemiņas zīme atjaunota, un Cēsu internātpamatskolas – rehabilitācijas centra direktors Zigmunds Ozols atklāja atjaunoto plāksni. Šeit Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija nodeva Rūjienas vidusskolai 2.Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas karogu.

Svinīgajā ceremonijā klātesošos uzrunāja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, Skolnieku rotas Ceļojošā piemiņas karoga tradīcijas iedibinātājs – Cēsu novada domes deputāts Māris Niklass, ģenerālleitnants Raimonds Graube un VISC vadītāja vietniece Agra Bērziņa.

Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijai bija gods 2016./2017.māc.g. augstu celt un godam nest 2.Cēsu pulka Skolnieku rotas Ceļojošo piemiņas karogu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV