“Skola, kas mācās” organizētā nodarbība

JaunumiComments Off on “Skola, kas mācās” organizētā nodarbība

Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija saka paldies 60 vecākiem un skolotājiem, kuri piedalījās ģimnāzijas kopienas universitātes “Skola, kas mācās” organizētajā nodarbībā “Kā saprast un audzināt bērnus un pusaudžus digitālajā laikmetā?”, ko vadīja Latvijas Universitātes profesore Zanda Rubene.
Ģimnāzijas iniciatīvas “Skola, kas mācās” mērķis ir piedāvāt vecākiem un skolotājiem populārzinātniskas nodarbības par aktuāliem pedagoģijas un psiholoģijas jautājumiem, lai dotu iespēju mācīties un uzzināt ko jaunu.
Lūk, dažas tēzes no profesores Zandas Rubenes priekšlasījuma:
Pieaugušie no jauniešiem sagaida tādu uzvedības un rīcības modeli, kādu jaunieši nemaz neprot vai nesaprot. Tāpēc svarīgi ir to demonstrēt un skaidrot, kāpēc tieši šāda rīcība attiecīgajā situācijā ir vēlama.
Bērni un jaunieši labāk nekā pieaugušie spēj komunicēt savas vajadzības, tāpēc pieaugušajiem reizēm šķiet, ka viņi vienkārši vēlas par daudz, taču tas ne vienmēr tā ir.
Digitālās paaudzes jauniešiem ļoti svarīgas kļūst precīzas instrukcijas un noteikumi, kas palīdz navigēt citādi nedrošā un reizēm grūti saprotamā pasaulē.
Audzināšana digitālajā laikmetā ir komunikācija, jo tieši komunikācija ir veids, kā cilvēks sevi apzinās un konstruē savu identitāti. Tāpēc nevajadzētu bērnus un jauniešus, un arī pašiem sevi atstāt “aizdatorijā”, kur mēs paliekam vieni paši pret ekrānu bez reālas komunikācijas iespējām.
Attēlos: ekrānšāviņi no mācību nodarbības “Kā saprast un audzināt bērnus un jauniešus digitālajā laikmetā?” Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV