Satikšanās – dzeja un akvareļi

 • Kopā ar kolēģiem, skolotājiem, režisores Gunas Rukšānes vadībā Cēsu centrālajā bibliotēkā atverot Ingas tēva, dzejnieka, Vitālija Lozdas (1940-1984) pirms diviem gadiem izdoto dzejas krājumiņu “Satikšanās”.

  Tā patiešām ir dzejnieka vistuvāko cilvēku – dzīvesbiedres, meitas un mazmeitas- un viņam neiepazītu cilvēku satikšanās latviskā sirsnībā rakstītā dzejā par dabu, mīlestību uz saviem tuvākajiem, filozofiskām pārdomām par katram nozīmīgo un eksistenciālo. Dzeja- pieaugušajiem un bērniem. To runā matemātikas, fizikas, vēstures, latviešu valodas, vizuālās mākslas skolotāji: Sanita Baijere, Līga Pikse-Zvirbule, Inese Boze, Ainārs Vītols, Aivars Karlsons, Inga Miezīte, Laima Pērkone, Dace Eglīte, režisore Guna Rukšane-, skolnieces Beatrise Baijere, Paula Miķelsone, Marta Boze, Vārdos izplūst krāsu palete- zaļš, oranžs, dzeltens, zils, balts-, smaržo uzarts lauks un tikko izcepta maize, domas ietinas baltā rīta miglā… viss ir tik saprotams un patiess.

  Pirms daudziem gadiem tēva uzrakstīto ar mākslinieces otu un krāsu izjūtu šodien savos akvareļos sapludinājusi Inga – Vitālija Lozdas meita-, un izrunātais vārds satiekas ar sulīgiem, spilgtiem, dzīvi apliecinošiem vizuāliem akcentiem – Ingas gleznām. Harmoniju stiprina Lāsmas Vasmanes komponētā mūzika V.Lozdas dzejoļiem un rada vēlēšanos klusiņām dziedāt līdzi, lai satikšanās mirklis vēl nebeigtos:

  “Cilvēkam tik maz jau vajag-

  vienu mīlestību, vienu sauli zilā klajā

  un akmeni, kur krist.

  Iet pār lauku rudzu artu

  un pie ievām nesaļimt.

  Cilvēkam tik maz jau vajag

  vien no jauna dzimt…”

  Satikšanās ar Vitālija Lozdas dzeju un Ingas Miezītes akvareļiem bija mazi svētki dvēselei. To tik ļoti pietrūkst rūpju pilnajā ikdienas skrējienā pēc… Jā, pēc kā?

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV