Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa viesojas ģimnāzijā

    Draudzīgā aicinājuma dienā – 28.janvārī – ģimnāzijā valda nemainīga tradīcijā – Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas saime uzņem viesi – sabiedrībā pazīstamu cilvēku.  šogad  ielūgumu  laipni pieņēmusi  Latvijas Republikas 11. Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.                                            

Tikšanās ievadā  klātesošie piedzīvo pirmizrādi, noskatoties  filmiņu “Ceļš kalnā”. Tas ir  idejas un scenārija autores Gunas Rukšānes  un DACVĢ absolventa, Valmieras TV operatora Kalvja Krūmiņa kopdarbs un dāvinājums ģimnāzijai Draudzīgā aicinājuma dienā. 

 

Solvita Āboltiņa  sarunu ar skolēniem un skolotājiem sāk, pastāstot  savas  izglītības  stāstu un uzsverot, ka ir pateicīga skolai par saņemtajām  zināšanām un  svešvalodu prasmēm – šī bagātība  devusi  labu pamatu  ne tikai studijām, bet arī karjeras veidošanai.  Saeimas priekšsēdētāja  sarunā  atklāj, ka viena no  viņas  pamatvērtībām ir ģimene un bērni.              

S. Āboltiņa   pastāsta, cik gara un  notikumiem  piesātināta mēdz būt viņas darba diena, kā iespējams savienot daudzos pienākumus un kā atgūt  spēku un enerģiju. Protams, ka sarunas liela daļa saistās ar Latvijas iekšpolitiku un ārpolitiku. Saeimas priekšsēdētāja izsmeļoši un ieinteresēti atbild uz skolēnu un skolotāju daudzpusīgajiem  jautājumiem.

Solvita Āboltiņa  pagodina ģimnāzijas Izcilākos un Erudītākos skolēnus un skolotājus, kuri  2014.gadā uzvarējuši DACVĢ iekšējo skolas nomināciju konkursos, pasniedzot laureātiem  Pūci un  Saeimas priekšsēdētājas sarūpētās piemiņas balvas. Tad atmiņai kopīgs foto.

Atsaucoties Draudzīgā aicinājuma dienas tradīcijai  S.Āboltiņa  DACVĢ  bibliotēkai dāvina grāmatas – izdevumu “Latvijas Republikas Saeima” un  Kārļa Skalbes “Mūža raksti” .

Ģimnāzijas Viesu grāmatā Latvijas Republikas 11. Saeimas priekšsēdētāja ieraksta: “ Ikvienā valstī svarīgākais ir tajā dzīvojošie cilvēki. Jūs esat mūsu cilvēki, kas veido Latvijas šodienu. Jūs būsiet mūsu cilvēki, kas veidos Latviju saviem bērniem un mazbērniem. Lai spēks un izturība, sirds gudrība un apņēmība mūsu Latviju par plaukstošu, laimīgu cilvēku zemi veidojot!”

 Tikšanās  norit  abpusēji  ieinteresēti, atvērti un  sirsnīgi  – atbilstoši Draudzīgam aicinājumam, kurš tikpat draudzīgi  ir pieņemts.

Paldies Latvijas Republikas  11. Saeimas priekšsēdētājai  Solvitai Āboltiņai par saturā  un  emocijās bagātu  stundu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV