Reportāža no 3.septembra – Zinību dienas

JaunumiRakstiComments Off on Reportāža no 3.septembra – Zinību dienas

Pirmā skolas diena ir īpaša visiem: gan tiem, kuri tikai sāk mācības Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā, gan tiem, kuri domās jau dzird izlaiduma mūzikas skaņas, gan tie, kuri beiguši savas aktīvās skolas gaitas. Šī diena ir īpaša arī tāpēc, ka mācīšanās ir kļuvusi par ikdienu, nepieciešamību un neapstrīdamu attīstības rīku ikvienam 21.gadsimta cilvēkam, to diktē laiks, kurā dzīvojam, un mērķi, kurus katrs sev izvirzām un vēlamies sasniegt.

Aiz muguras vasara, kura šogad lutināja ar sen nepiedzīvotu karstumu un bagātajām iespējām un neaizirstamiem notikumiem: emocionāli bagātiem Dziesmu un deju svētkiem, kuros piedalījās daudzi ģimnāzijas skolēni, izdziedot, izdejojot un izspēlējot Latvijas valsts stāstu dažādos kolektīvos; spilgtiem  Cēsu pilsētas citu novadu svētkiem, Mākslas festivālu, tālākiem un tuvākiem ceļojumiem kopā ar ģimeni, draugiem; gūta algota darba pieredze pašvaldības sarūpētājās darba vietās un pašu sarunātajās un vēl un vēl… Vasara devusi stiprinājumu, lai uzsāktu jaunu gaitu Jaunajā mācību gadā.

    “Gaišais dzīves lukturis tumsā vienmēr būs skola,” tā rakstniece Gundega Repše. Skola ir dzīva, kad tajā skan skolēnu balsis un skolotāju soļi. Lai ik rītu kāpiens Zvirbuļkalnā ir  stingras apņemšanās balstīts: katra personīgais gods liek ieguldīt maksimālu darbu savā pašizaugsmē, gūstot gan akadēmiskas zināšanas, gan mācoties vienam ar otru sadarboties, gan kļūstot par vēl labākiem cilvēkiem, nekā katrs esam pašlaik.

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV