Proģimnāziste Dārta Alksnīte uzrunā Latvijas iedzīvotājus valsts simtgadē

JaunumiComments Off on Proģimnāziste Dārta Alksnīte uzrunā Latvijas iedzīvotājus valsts simtgadē

Dārtu ALKSNĪTI, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas 6.(t.i.,7.)B klases proģimnāzisti, skolēnu radošo darbu konkursa “Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas simtajā dzimšanas dienā” uzvarētāju, Valsts prezidents Raimonds VĒJONIS uzaicināja 18.novembrī Latvijas Republikas Proklamēšanas 100.gadadienai veltītajā koncertā, kas notika vēsturiskā vietā – Latvijas Nacionālajā teātrī, uzrunāt svētku dalībniekus. Dārta šo godpilno un atbildīgo uzdevumu paveica ar cienīgu pilsonisko stāju.
Arī Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis ROZENBERGS savā svētku uzrunā svētku koncerta dalībniekiem, ko teica no Vidzemes koncertzāles skatuves, citēja Dārtas runas fragmentus.
Dārtas ALKSNĪTES, konkursa “Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas simtajā dzimšanas dienā” uzvarētājas, uzruna:
“Dārgie Latvijas iedzīvotāji!
Vienā rokā man zaļa ozolzīle, sīks smilšu graudiņš, sārta mārīte, zilzaļš jūras vilnis, virs kura lido kaija. Otrā rokā ielieku rudzu maizes riku ar saldo viršu medu, žiglo cielaviņu, kas, dziedot tautasdziesmu, piestāj pie Vidzemes zaļajiem mežiem, apmīļo Kurzemes smilšaino krastu un pamāj kuģu mastiem, noglāsta Zemgales labības laukā ik vārpu, ielūkojas Latgales ezeru zilajās acīs, un pievienoju ģimeni un draugus. Tad veru vaļā plaukstas un rādu – tāda ir mūsu Latvija!
18.novembris ir katram latvietim pati nozīmīgākā svētku diena, jo šajā dienā pirms 100 gadiem proklamēja neatkarīgu Latvijas valsti. Brīvības cīņās drosmīgā latviešu tauta kļuva par varenu spēku, kurš sakāva Bermonta karaspēku un nosargāja Latvijas valsti.
Esmu no sirds priecīga Jūs satikt šeit – tautas svētvietā – pie Brīvības pieminekļa, lai vēlētu Latvijai 100. dzimšanas dienā to, ko patiesībā katrs vēlam sev un ko gribētu sasniegt un dot saviem tuvākajiem, bez kā nav iedomājama laimīga, sakārtota dzīve ikvienam cilvēkam – tātad Latvijas valstij. Man Latvijas dzimšanas dienā rūp, lai Latvija un ļaudis, kas šeit dzīvo, būtu veseli un izglītoti. Lai katrs strādātu paša izvēlētu darbu, bet vakarā, atgriežoties savās mājās, tur priecīgi iemirdzētos cilvēku un logu acis. Lai bērni un veci cilvēki Latvijā saņemtu rūpes, cieņu un mīlestību. Lai dažādu tautību cilvēki šeit dzīvotu mierā un saticībā, jo to vēlas paši latvieši. Lai neviens laimes meklējumos nedotos uz tuvām vai tālām svešām zemēm.
Es vēlos, lai to, ko šodien vēl neesam izdarījuši, rīt mēs izdarītu. Lai to, ko šodien vēl neesam sakārtojuši, rīt sakārtotu. Tāpēc iesim un darīsim ikvienu darbu ar ticību, lepnu sirdi krūtīs, augsti paceltu galvu un mīlestībā par savu valsti. Jo viss, ko mēs darām savā labā, mēs darām arī dārgās Latvijas labā. Katrā Latvijas novadā, pagastā, katrā piemirstā vietā, katrā cilvēkā pukst Latvijas sirds. Neviena vieta nav maznozīmīga, neviena nav lieka un tāda, bez kuras Latvija varētu iztikt, jo ikviens no mums ir Latvija.
Saprasties savā starpā ir īpaša izjūta un māksla. Ne velti vietās, kur ļaudis spēj vienoties, saprasties un sadarboties, ir sakopta vide, laipni un smaidoši cilvēki. Tāpēc visiem jāmeklē kopīgais, nevis tas, kas šķir, jāpriecājas par to, kas mums ir, nevis nenogurstot jāžēlojas par to, kā nav. Mēs, Latvijas tauta, esam brīvi. Dievs mums ir uzticējis dzīvot un veidot pasaules skaistāko vietu uz zemes, un šai vietai pieder talantīgi, gudri un strādīgi cilvēki, kuri savas valsts simts gadu dzimšanas dienā cerīgi skatās nākotnē, jo mīl savu valsti un vēlas to celt spēkā, un labklājībā.
Nav vērtības greznai pilij, ja tajā neviens nedzīvo. Nav vērtības mājai un ģimenei, ja tajā nav mīļuma un saticības, kurā augt bērniem. Tāpat ir ar Latviju. Latvija būs tikai teritorija, melnbalts puzles gabaliņš lielajā un krāsainajā pasaules kartē, ja tajā nebūs gudru, godīgu, drosmīgu, saticīgu, strādīgu un laimīgu cilvēku. Lai Latvija ikvienam no mums vienmēr mirdz kā siltā saujā ieskauts dzintara gabaliņš, grūtos brīžos silti jo silti sasilda un dod spēku mīlēt, strādāt un priecāties! Lai Latvija ikvienam no mums ir skaistākā balva, mīļākās mājas un plaukstošākā valsts!
Daudz laimes Tev, Latvija!
Dievs, svētī Latviju!”

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV