Plašā apvāršņa konkurss

30. aprīlī 4.(t.i., 9.) B klases audzēkne Ketija Kaimiņa piedalījās ,,Plašā apvāršņa” konkursa (par Raini un Aspaziju) Vidzemes reģionālajā kārtā, kas notika Cēsu Centrālajā bibliotēkā.
Konkursa ietvaros bija dots uzdevums izveidot Raiņa un Aspazijas karogus, kur simboliskā veidā katram konkursa dalībniekam bija jāataino asociācijas, kādas radušās lasot Raiņa un Aspazijas darbus. Lokālajā (ģimnāzijas ietvaros) konkursa pirmajā kārtā piedalījās arī Megija Podberjozkina un Dina Āre, bet dalībai konkursa otrajā kārtā tika izvirzīta Ketija. Ketijai karogus palīdzēja izveidot skolotājas Elita Rozīte un Inga Miezīte.
Kopumā Vidzemes reģionālajā kārtā trīs dažādās klašu grupās piedalījās 52 dalībnieki, kas bija vislielākais skaits no visiem reģioniem, kur konkurss jau norisinājies.
Karogu prezentācijas vērtēja žūrijas komisija 6 cilvēku sastāvā:
Inese Zandere – dzejniece un ,,Plašā apvāršņa” konkursa idejas autore un patronese,
Silvija Tretjakova – LNB Bērnu literatūras centra vadītāja,
Rūta Priede – māksliniece un grāmatu ilustratore,
Eva Ikstena – Strapcāne – Latvijas Televīzijas žurnāliste,
Diāna Bērza – Latvijas Radio žurnāliste,
Ilze Stikāne – Latvijas Universitātes profesore.
Ketijas sniegumu žūrijas komisija novērtēja ļoti augstu, jo pieci no sešiem vērtētājiem viņai piešķīra augstāko iespējamo punktu skaitu – 5, bet sestā atzīme no žūrijas puses bija 4. Žūrijas pārstāvjiem bija iespēja arī likt papildu plus punktus dalībniekiem, kuri viņiem bija šķituši īpaši interesanti, ar oriģinālām idejām. Varam būt lepni par Ketiju, jo četri no žūrijas pārstāvjiem viņai piešķīra savus ,,simpātiju plusiņus”. Dienas otrajā pusē pēc karogu prezentācijām bija paredzēta dažādu uzdevumu veikšana un zināšanu pārbaude par Raiņa un Aspazijas dzīves līkločiem divās vecuma grupās. Arī ar šiem uzdevumiem Ketija sekmīgi tika galā un tika izvirzīta uz konkursa finālu, kurš norisināsies 25. maijā Latvijas Nacionālajā teātrī.
Konkursa galvenā balva būs iespēja piedalīties vienu nedēļu ilgā bezmaksas nometnē jaunajiem lasītājiem Raiņa un Aspazijas iemīļotajā pilsētā Jūrmalā. Nometnes programmā līdztekus veselīgai atpūtai dabā ieplānotas ekskursijas, nodarbības muzejos, grāmatām veltītas spēles un konkursi, radošas darbnīcas, tikšanās ar rakstniekiem un citām radošām personībām. Vēlam Ketijai veiksmi konkursa finālā!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV