Piederības svētki – Žetona vakars

JaunumiRakstiComments Off on Piederības svētki – Žetona vakars

“Man ļoti patīk mans draugs…mēs esam dzimuši vienā pasaulē… Mēs runājam vienā valodā…”/I.Ziedonis/

Man ļoti patīk Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts Ģimnāzijas Žetona vakari. Katrs no tiem ir īpašs. To var uzskatīt par atskaites punktu un reizē kopsavilkumu – norises uz skatuves ļauj novērtēt vairāku gadu klašu kolektīvu kopā būšanas rezultātus – svētku reizei sagatavotus piederības apliecinājumus – dziesmā, dejā, kopīgajā iestudējumā, arī video. Daudziem pasākuma dalībniekiem darbošanās uz skatuves ir īsts izaicinājums, jo tas viņa dzīvē tiek darīts pirmo reizi. Savukārt vecākiem šī, iespējams, ir pēdējā reize, kad kā skatītāji viņi no malas vēro savu izaugušu bērnu tik neierastā kontekstā un ar gaišām skumjām atceras un salīdzina, kā tas bija toreiz bērnudārzā, sākumskolā…

Par 2018.gada Žetona vakara literārā uzveduma pamatu kļuva I.Ziedoņa ,,Epifānijas”, un kā 1.(t.i.,12.)A, tā 1.(t.i.,12.)B klase dāvināja skatītājiem savus sirdspukstus, I.Ziedoņa stāstu interpretējot savā versijā. Laicīgi uzsākta gatavošanās nemazināja satraukumu, tuvojoties pasākuma dienai.
Paldies pelnījušas abu klašu audzinātājas Modrīte SŅEGOVIČA (arī idejas, scenārija autore un svētku režisore) un Anželika BURAŠŅIKOVA . PALDIES NO SIRDS! Abiem klašu kolektīviem šoreiz nebija svarīgi savā starpā sacensties, jo sākotnēji viņi visi bija vienas 6.klases audzēkņi, un,  pieaugot skolēnu skaitam, klase tika sadalīta A un B klasēs – šo vienas klases sajūtu varēja vērot arī parīkojuma gaitā.

Paldies pelnījis ikviens, kas pielika savu roku un izdomu sarīkojuma sagatavošanā un norisē,- skolotāji, vecāki, draugi, viesi, 2.(t.i.,11.)A un 2.(t.i.,11.)B klases – visi, kuri ar savu klātbūtni darīja svētkus jauniešiem nozīmīgus un varbūt neaizmirstamus.
Paldies ilglaicīgajiem sadarbības partneriem – EF system darbiniekiem Edijam KOPLAROVAM un Faridam ŽUKOVSKIM, veikalam “Balonu pasaule”, CATA kultūras nama vadītājai Inai OZOLAI. Īpašs paldies Donatam BAIDAKAM par Žetona vakara gaišo un pozitīvo iemūžināšanu video!

Svētki izskanējuši… Lai darbīgs, atbildīgs un veiksmīgs ceļš uz gandarījumu, kārtojot valsts centralizētos eksāmenus!

Raksta autore – Viktorija Markule

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV