Noslēdzies Erasmus+ projekts “Lidojot ar mitoloģijas spārniem laikā un telpā”

JaunumiComments Off on Noslēdzies Erasmus+ projekts “Lidojot ar mitoloģijas spārniem laikā un telpā”

Ar mobilitāti Spānijā Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijai noslēdzās 2 gadus ilgušais Erasmus+ projekts “Flying with the wings of mythology through time and space” (Lidojot ar mitoloģijas spārniem laikā un telpā). Partnervalstu- Grieķijas, Itālijas, Spānijas, Polijas, Somijas, Īslandes un Latvijas- noslēguma tikšanās notika brīnišķīgajā pilsētā El Vendrellā, kura atrodas Vidusjūras krastā stundas brauciena attālumā no Katalonijas galvaspilsētas Barselonas.
Projekta dalībniekus, t.sk. Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas pedagoģes Laimu Pērkoni un Anitu Maculēviču, uzņēma skola Institut Andreu Nin. Dalībnieki iepazinās ar Spānijas izglītības sistēmu, tikās ar pilsētas mēru un izglītības speciālistiem. Projektā iesaistītajiem pedagogiem tika piedāvāta iespēja iepazīties ar nozīmīgiem valsts vēstures un, protams, mitoloģijas objektiem, kā, piemēram, Žirona, Montserata, Taragona. Visas tikšanās, sarunas, gidu stāstījumi liecināja par kataloņu lepnumu par savu vēsturi, kultūru, tradīcijām.
Tikšanās galvenais mērķis bija vispusīgi izvērtēt projekta ietvaros padarīto divu gadu laikā. Projekta norises laikā darbs starp mobilitātēm neapstājās pat vasaras brīvdienās, jo bija jāgatavojas mācību stundu vadīšanai (radošā rakstīšana, mākslas darbnīca, civilzinību mācīšana caur mitoloģiju prizmu u.c.) Latvijas, t.i., Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas, atbildība bija izveidot 4 elektroniskās grāmatas (e-books) par dažādām mitoloģijas tēmām. Visu valstu kopdarbs ir arī datorspēle, kuru, izmantojot aplikāciju, skolēni var spēlēt mobilajos telefonos. Fotogrāfijas un video par projekta aktivitātēm nepārtraukti tika ievietoti internetā (Facebook, Instagram, Youtube, eTwinning platformā). Skolēni aktīvi iesaistījās materiālu vākšanā un izpētē, prezentāciju gatavošanā. Ieguvumu ir ļoti daudz, un darbs pie to novērtēšanas turpināsies līdz septembrim.

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV