Mīļajiem skolotājiem – lidojumam labvēlīgs laiks!

DACVĢ lidostas uzgaidāmajās telpās valda priecīgs un draudzīgs satraukums – lidmašīnas apkalpes locekļi – ģimnāzijas jaunie 3.(t.i., 10.) un 6.(t.i., 7.) klašu skolēni, sagaida lidojuma reisa pasažierus – savus mīļos skolotājus no iepriekšējām skolām.
Veicot reģistrāciju, mīļie skolotāji saņem katrs savu iekāpšanas karti ar norādi – biznesa klase, pirmā klase, ekonomiskā klase… – un ieņem savu vietu improvizētajā lidmašīnā. Lidmašīnas apkalpes locekļi ar dziesmas starpniecību jautā: “Kur ir mana lidmašīna?” saņemot atbildi, “Tur tā ir!” Lidojuma dalībniekus sveic kapteinis Artūrs OZOLS, teikdams: “Sveicināti uz lidmašīnas DACVĢ borta. Ar jums runā lidmašīnas kapteinis Artūrs Ozols. Ceru, ka jums patīk ceļot. Kā jau nojaušat, šodien ceļojumā dosimies ar lidmašīnu. Tas ir īso līdz vidējo attālumu reaktīvais divu dzinēju pasažieru laineris. Sākotnēji izstrādāta kā īso attālumu ekonomiska lidmašīna, par pamatu ņemot Boeing 707 un Boeing 727.Sākta projektēt 2004. gadā, pirmais lidojums notika 2005. gadā un vēlāk tās sāka izmantot arī citas aviokompānijās. Šī lidmašīna aizņem nozīmīgu tirgus daļu. DACVĢ skolēnu prezidente Anda Nikola PĀŽE slavēja lidmašīnu ekonomiskumu, kā arī ērtības pasažieriem, – salonā ir platākas sēdvietas, lielāki logi un ietilpīgāki bagāžas nodalījumi . Tāpat tai ir mazāks trokšņu līmenis un samazināts CO2 izmešu daudzums. Šī ir jaunās paaudzes pasažieru lidmašīna. Tā ir ļoti ērta, ekonomiska un droša.” Bet galvenā stjuarte Simona BITTERE un citas stjuartes iepazīstina un demonstrē droša lidojuma nosacījumus: “Dāmas un kungi ! Sveicu jūs uz mūsu lidmašīnas borta. Esmu galvenā stjuarte Simona Bittere. Pirms dosimies ceļā, veiksim drošības instruktāžu. Aizsprādzējiet drošības jostas! Pārbaudiet, vai tās ir nostiprinātas. Nepieciešamības gadījumā skābekļa maskas izkritīs automātiski. Uzlieciet masku uz deguna un mutes, nostipriniet ar gumiju, kā redzams demonstrējumā! Elpojiet normāli! Zem jūsu krēsliem ir glābšanas vestes. Nepiepūtiet glābšanas vesti, atrodoties lidmašīnā! Nelaimes gadījumā, lai pievērstu sev uzmanību, lietojiet svilpi. Mūsu lidmašīnai ir divas avārijas izejas – pa labi un pa kreisi, bet nepieciešamības gadījumā var izmantot arī logus. Pārliecinieties, ka lidojuma laikā jūsu mobilie telefoni un citas elektroierīces ir izslēgtas. Tas ir arī viss. Izbaudiet lidojumu!” Un lidojums var sākties!
No malas skatoties, tas patiešām ir aizraujoši: dārd lidmašīnas motors, skan kapteiņa stjuartes norādījumi, kā pasažieriem, lidmašīnai paceļoties, nolaižoties un lidojuma laikā, jāizturas… Pasažieri – mīļie skolotāji – laipni, sirsnīgi un atraktīvi tiek sagaidīti un sveikti, un arī pārbaudīti erudīcijā, atjautībā, veiklībā lidojuma mērķa punktos – Anglijā, Francijā, Spānijā, Vācijā, Krievijā – valstīs, kuru valodas apgūst ģimnāzijas skolēni. Visiem ir jautri un interesanti!
Bet lidojuma dziļāko būtību pauž skolēni – Ansis KONDRATJEVS, Elīza CEKULE, Dāniels DRAGŪNS un Linda PROKOFJEVA, teikdami dzejnieces Ārijas ELKSNES vārdus:
Sakiet, ko gribat, un tomēr, un tomēr es gribu spārnus,
Un tomēr es gribu lidot – vienalga, vienalga, kā!
Lai citi sudraba naudu un svētku pīrāgus dala,
Bet zibens ieskrēja manī, un tagad miera vairs nav.”
Diemžēl šim ceļojumam pienāk beigas, un kapteinis Artūrs OZOLS paziņo: “Šodien bija lidojumam labvēlīgs laiks. Pūta mērens vējiņš, sirdīs bija satraukums un prieks. Sejas rotāja smaids. Visus mūs apņēma prieks. Mūsu lidojums tuvojas noslēgumam.
Manas papīra lidmašīnas iesprostotas mājas pagalmā,
Manas papīra lidmašīnas sauc: “Kā gribas aizlidot līdzi
gājputniem un rudens lapām, aizlidot līdzi citām lielām lidmašīnām,
Aizlidot līdz lidojumam labvēlīgs ir laiks”.”( No “Labvēlīgais tips”)
No visām pusēm lido krāsainas papīra lidmašīnas, tās uz saviem spārniem atnes dziesmas vārdus.
Artūrs OZOLS paziņo: “Šobrīd mēs atgriežamies no mūsu kopīgā ceļojuma. Bet visa dzīve – man viens ceļojums.”
Lidojuma izskaņā līksmi tiek izdziedāta Zigmara LIEPIŅA un Kaspara DIMITERA dziesma “Ceļojums”:
Visa dzīve man viens ceļojums,
Visu dzīvi es eju tik pie jums
Pār lejām un pār kalniem, caur tērcēm un caur salnām
Ar drosmi un ar bailēm, tik pie jums.

Visa dzīve man viens ceļojums,
Visu dzīvi es eju tik pie jums
No jums es esmu sācies, pie jums es tagad nāku,
Man līdzi vienmēr ceļotāja prieks.

Priekā eju pie jums
Un priekā jādzīvo mums
Un priekā jūtu es jūs
Man prieks vienmēr būs.
Lai lidojums noritētu veiksmīgi, tā ideju radīja un kopā ar 6. (t.i.,7.) un 3. (t.i.,10.) klases skolēniem un viņu klašu audzinātājiem Inesi BOZI, Aivaru KARLSONU, Raisu KRŪMIŅU īstenoja scenārija autore, režisore un rekvizitore, matemātikas skolotāja Sanita BAIJRE, ideju vizualizēja mākslas skolotāja Inga MIEZĪTE, lidojumu skaņās ietērpa vokāli instrumentālais ansamblis un skolotāji Oskars GAILĪTIS un Līga PIKSE-ZVIRBULE, kustības iestudēja sporta skolotāja Unda EISLERE, mīļas vēstules “apkalpes locekļiem – skolēniem” palīdzēja radīt latviešu valodas skolotājas Laima PĒRKONE un Elita ROZĪTE, skolēnus svētkiem posa un ziedus mīļajiem skolotājiem palīdzēja sarūpēt vecāki, bet cienastu svētku galdam neliedza ģimnāzijas atbalstītājs – lielveikala “SOLO” īpašnieks Uldis KVANTS-, galdu klāja mājturības skolotāja Inese KRĒSLIŅA ar palīgiem Ingu PĒTERSONI un Anitu BINDI. Par sapostu vidi rūpējās Viktorija MARKULE, Jānis KRENKLIS, Aldis ELERTS un Velta KĀJIŅA. Komandas darba veicējiem – direktores PALDIES!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV