Lielā integrētā DACVĢ mācību stunda

JaunumiComments Off on Lielā integrētā DACVĢ mācību stunda

24.janvārī Draudzīgā aicinājuma svētku nedēļā ģimnāzijā norisinājās lielā integrētā DACVĢ mācību stunda, kuru visprecīzāk var nodēvēt par izaicinājumu stundu. Skolēnu zināšanas, erudīcija, atjautība tika pārbaudīta visos mācību priekšmetos: valodās, matemātikā, vēsturē, bioloģijā, fizikā, kulturoloģijā, sportā, mūzikā, literatūrā u.c. Tā norisinājās ikdienas mācību stundai netradicionālā vidē – ģimnāzijas kamīnzālē -, un tās satura atklāsmē kā pedagogiem, tā skolēniem bija nepieciešams pielietot 21.gadsimta prasmes problēmrisināšanā, t.i., radošums, zināšanas, komunikācija, sadarbība un informācijas tehnoloģiju izmantošana. Klašu skolēni darbojās komandā, bet paveiktā rezultātu noteica visu klases komandu kopdarbs stundā. Mācību stundas garums-140 minūtes, un stunda norisinājās atsevišķi proģimnāzijas un ģimnāzijas skolēniem. Arī skolotājiem šādas stundas veidošana bija izaicinājums: ieinteresēt skolēnus, noturēt uzmanību, veidot uzdevumus, kas attīsta prasmes, un novērtēt skolēnu sniegumu, nodrošinot savlaicīgu un piemērotu atgriezenisko saiti, kā arī jēgpilni izmantot informāciju tehnoloģijas.
Ideja šādas stundas veidošanā pieder ģimnāzijas direktora vietniecei izglītības jomā Līgai PIKSEI-ZVIRBULEI, viņa arī ieceri īstenoja, sadarbojoties ar mācību priekšmetu skolotājiem, klašu audzinātājiem un pašiem skolēniem. Dalībnieki ieinteresēti un azartiski iesaistījās netradicionālajā mācību stundā.
Kopvērtējumā par veiksmīgākajiem proģimnāzijā atzīta 5.(t.i.,8.) klase (kl. audzinātāja Inese BOZE) un ģimnāzijas posmā 3.(t.i.,10.)B klase (kl. audzinātāja Unda EISLERE).
Secinājums – esam atvērti pārmaiņām!

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV