Konkurss svešvalodās – Latvija un latvieši

 

25.novembrī

Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija uzņem sadarbības partnerus no citām valsts ģimnāzijām, jo DACVĢ svešvalodu skolotājas pieredzes bagātās angļu valodas speciālistes Maijas Sīles vadībā nu jau 14.gadu pēc kārtas rīko konkursu svešvalodās “Latvija un latvieši”. Neklātienē Skolēni ne tikai demonstrē zināšanas, bet arī apliecina savu gatavību un prasmes kā mutvārdos, tā rakstu formā izteikt savas domas par Latviju angļu, vācu un krievu valodā. Tradicionāli konkurss tiek rīkots divās kārtās. šoreiz neklātienē par pieteikumu konkursam kļūst skolēnu rakstveida viedoklis, izklāstīts kādā no svešvalodām, par Dž. Kenedija vārdiem: “Nevaicā, ko tava dzimtene var izdarīt tevis labā,- pavaicā, ko tu vari izdarīt savas dzimtenes labā.” Klātienes konkursā visi iesūtīto darbu autori 60 minūtēs sagatavo 3-5 minūšu garu runu par tēmu “Ģimene – Latvijas mīlestības šūpulis”, ar kuru uzstājas žūrijas komisijai un klātesošajiem.

Konkursu vērtē neatkarīga žūrija, kurā uzaicinātas angļu, vācu un krievu valodas speciālistes no Cēsu un Priekuļu novadiem: Dace Caune, un Karīna Rutmane, Daiga Čeirāne un Inese Krūmiņa, Svetlana Kine un Gaļina Zundāne. Veiksmīgākās runas šogad izdevās : angļu valodā – Edgaram Klētniekam no CVĢ, Valteram Strodam no DACVĢ, Adelei Gruntei no DACVĢ, Mārim Bazulim no Madonas VĢ; vācu valodā – Annai šmitei no Siguldas VĢ, Kristiānam Slokam no Dobeles VĢ, Melānijai Gruntei no DACVĢ; krievu valodā – Laurai Černovai no Madonas VĢ, Anastasijai Markovai no Jēkabpils VĢ, Santai Nīmanei no DACVĢ.

DACVĢ skolēniem dalībai konkursos palīdzēja sagatavoties svešvalodu skolotājas -Anita Maculēviča, Ieva Pētersone, Silvija Samsone, Ārija Vilkaste, Rita Blata, Raisa Krūmiņa, Modrīte Sņegoviča, kuras aktīvi darbojās konkursu sagatavošanā un norisē. Vizuālās mākslas skolotāja Inga Miezīte konkursa dalībniekiem sagatavojusi skaistus atzinības rakstus un bukletus ar informāciju par konkursa vēsturi un dalībniekiem.

Sarīkojuma, skaisti muzicējot, klātesošos priecē DACVĢ vokāli-instrumentālais ansamblis Oskara Gailīša vadībā.

Viesskolotājiem sarūpēts pārsteigums – aktīva darbošanās ģimnāzijas labiekārtotajā mājturības kabinetā skolotājas Viktorijas Sīviņas vadībā.

Sirsnīgs paldies dāsnajiem atbalstītājiem- NBS Instruktoru skolai, izdevniecībai “Pearson”, izdevniecībai “Oxford Universitu Press”, grāmatnīcai “Zvaigzne ABC” Cēsīs, grāmatnīcai“Globuss” Rīgā, SIA “Beatus” veikalam “SOLO”, Cēsu Tūrisma attīstības un informācijas centram, SIA konditorijas veikals “Vinetas un Allas kārumlāde”- par sarūpētajām balvām katram konkursa dalībniekam!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV