Erasmus+ projekta grupu viesošanās izskaņa

JaunumiComments Off on Erasmus+ projekta grupu viesošanās izskaņa

DACVĢ viesi – Erasmus+ projekta “Flying with the wings of Mythology through time and space” (Ar mitoloģijas spārniem cauri laikam un telpai) dalībskolu skolēnu un pedagogu delegācijas 5.-7.decembrī turpināja iepazīties ar latviešu mitoloģiju un dzīvesziņu. Latvijas galvaspilsētas Rīgas apskates dienā projekta dalībnieki iepazinās ar Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja ekspozīcijām, apmeklēja Nacionālo bibliotēku un, klausoties DACVĢ absolventes vadošās pētnieces Ritas Treijas stāstījumā, iepazinās ar LU LFMI Folkloras krātuves nozīmi latviešu kultūras mantojuma saglabāšanā. Ziemassvēku gaidās viesi apmeklēja priekšsvētku tirdziņu Vecrīgā. Nākamās dienas programma saistījās ar īpašas vietas – Turaidas apmeklējumu. Iepazīšanās ar Dainu kalnu, kur dabas un cilvēku roku veidota vide ar tēlnieka Induļa Rankas skulptūrām stāsta par latviešu tautas garīgā mantojuma – tautasdziesmas uzcelšanu kalnā, Atmodas sākumu, dziesmas spēku un nozīmi tautas ceļā uz neatkarību; Turaidas muzeja, Baltu rotu darbnīcu, Siguldas pils apskate-viesiem rada priekšstatu par latviešu vēstures, folkloras un mītu nozīmi kultūras un tradīciju veidošanā un paaudžu pārmantotībā. Dziļā pēcpusdienā projekta dalībnieki ierodas latviešu sētā -Maizes mājā – pie viesmīlīgajiem saimniekiem Ainas un Daiņa Tarāsoviem, lai nelielu laika sprīdi, praktiski darinot rotājumus un cepot pīrāgus, iejustos priekšsvētku darbos, kas norisinājās lauku sētā pirms Ziemas saulgriežiem.
Viesu dienu noslēgumā projekta dalībnieki tiekas ar LU LFMI Folkloras krātuves pētnieku DACVĢ absolventu Sandi Laimi. Entuziasti rod vēl spēku uzkāpt  Cēsu Jaunās pils Lademahera tornī, lai aizbraucot atmiņā ierakstītu Cēsu romantisko panorāmu.
Sesija Latvijā – Cēsīs pabeigta. Tā projekta dalībniekiem atvērusi jaunas zināšanas par Latviju un latviešiem, bet sesijas organizētājiem apstiprinājumu: esam bagāti un stipri. Par gadu simtos uzkrāto un mantoto pieredzi esam lepni, ar to protam dalīties un nest pasaulē.

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV