Draudzīgā aicinājuma svētki

Svinīgajā sarīkojumā piedalās Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministre Tatjana KOĶE. Viņa atgādina, ka tāpat kā 1935. gadā, kad tika uzsākta Draudzīgā aicinājuma tradīcija, arī mūsdienās – šīs idejas atslēga ir grāmata. Tādēļ ministre mudina skolēnus iegūto informāciju apkopot un pašiem veidot grāmatas, ko atstāt kā liecību nākotnei. ”Neaizmirsīsim arī Draudzīgā aicinājuma tradicionālo saturu – atbalstīt savu skolu, savu dzimto vietu. Nesavtīgi dot ir Draudzīgā aicinājuma misija”, saka Izglītības un zinātnes ministre. Draudzīgā aicinājuma medaļu un Goda diplomu nominācijā Absolvents saņem 12 izcili Latvijas skolu absolventi; nominācijā Skolotājs balvas saņem 12 skolotāji par audzēkņu sagatavošanu starptautiskiem panākumiem.

Ar eksprezidentes Vairas Vīķes –Freibergas vārdiem „es novēlu, lai vēsture tiktu atdzīvināta ar literatūru, filmām, vienkāršu stāstījumu, jo tad tā kļūst saprotama, aizraujoša un cilvēks patiesi sajūt – šī ir mana zeme un mana tauta” sākas nominācijas Sabiedriskais darbinieks laureātu apbalvošana. Balvas un apsveikumus saņem: kinostudijas „Platforma filma” un kinostudijas „Cinevilla” direktors, režisors Aigars GRAUBA; LTV seriāla „Likteņa līdumnieki” radošā grupa – režisore Virdžīnija LEJIŅA, projekta vadītāja Daina DUMPE; LTV projekta „Palīdzēsim talantam” radošā grupa – projekta vadītāja Ilze ŠADURSKA, redaktore Sandra FREIBERGA, režisore Svetlana RUDZĪTE; aktrise Vera GRIBAČA; Siguldas pašvaldības kultūras pārvaldes vadītāja Jolanta BORĪTE; Dr. jur., profesors, Biznesa augstskolas ”Turība” Publisko tiesību katedras vadītājs Aivars ENDZIŅŠ; Dr. phil., LU Latviešu valodas institūta pētniece Dzintra HIRŠA; muzikoloģe un kultūrvēsturniece Vizbulīte BĒRZIŅA.

„Cilvēks dzīvo un strādā prieka pēc”, „Esejā par prieku” saka Māra Zālīte. Šie vārdi un balvas veltīti nominācijas Mecenāti laureātiem, kuru vidū ir arī Dzintars VĪŅAUDS – SIA „Vidzemes nafta” komercdirektors, kurš sniedzis materiālu atbalstu DACVĢ.<br />DACVĢ augstāko apbalvojumu – „Pūci” saņem: izcilākie ģimnāzisti skolotāju vērtējumā – Elīna BALTROKA (1.c), Juris ĶIBILDS (3.b); izcilākie proģimnāzisti – Agija LĀCE (4.a), Mārtiņš KARLSONS (5.b); erudītākie ģimnāzisti – Alise UPMALE (3.c), Reinis DZELZKALĒJS (1.c); erudītākie proģimnāzisti – Lauma LEIŠAVNIECE (4.b), Andris OSIS (4.b); izcilākais skololotājs skolēnu vērtējumā – Ingūna IRBĪTE; erudītākais skolotājs – Arnis ANDERSONS.

Draudzīgā aicinājuma svētku izskaņā nacionāla pašlepnuma un pašcieņas piesātināts ir muzikālais priekšnesums, kurā Māra Zālīte (stāstījums) iepazīstina ar tēmām un motīviem muzikālajās izrādēs, kuras dzejniece veidojusi sadarbībā ar komponistu Jāni Lūsēnu (klavieres), bet dziedātāja LNO soliste Kristīne Zadovska (balss) un Mūziķis Zigfrīds Muktupāvels (balss, vijole) iedzīvināja izrāžu galvenos varoņus no šīm izrādēm.

Cēsu Draudzīgā aicinājuma svētku norises režisore un vadītāja – skolotāja Elita ROZĪTE.

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV