Draudzīgā aicinājuma dienas pasākums

JaunumiComments Off on Draudzīgā aicinājuma dienas pasākums

28.janvārī Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija svin savus idejas svētkus. To var saukt arī par gandarījuma stundu: saime pulcējas vienkopus, lai dāvinātu skolas bibliotēkai grāmatas, galda spēles un citas ikdienas mācību procesā nepieciešamas lietas, noskaidrotu Izcilākos un Erudītākos, suminātu Absolventu ģimeņu balvu saņēmējus un uzzinātu Lielās integrētās stundas veiksminiekus. Pēc skolotāju balsojuma par 2019. gada Izcilākajiem proģimnāzistiem un ģimnāzistiem atzīti: Ance Valnere un Viesturs Romka – 4.(t.i.,9.) klases proģimnāzisti; Beatrise Baijere -3.(t.i.,10.)B klases ģimnāziste un Matīss Platacis – 2.(t.i.,11.)B klases ģimnāzists. Izcilākā godā skolēni šogad iecēluši vēstures un politikas skolotāju Aivaru Karlsonu Ikgadējā konkursā, kurā piedalās skolēni un skolotāji par Erudītākiem atzīti proģimnāzijā – Dārta Alksnīte – 6.(t.i.,7.)B klases un Eduards Veitners – 4.(t.i.,9.) klases skolēni; ģimnāzijas posmā šo titulu ar savām zināšanām nopelnījuši: Annemarija Muižniece – 1.(t.i.,12.)A klases ģimnāziste un Matīss Platacis – 2.(t.i.11.)B klases ģimnāzists. Skolēnu pašpārvaldes rīkotajā konkursā par Erudītāko atzīts direktores vietnieks informātikas jautājumos Ainārs Vītols.
Draudzīgā Aicinājuma dienā jau piekto reizi tiek pasniegtas Absolventu ģimeņu balvas dažādās nominācijās, ko ģimnāzijas skolēniem pasniedz ģimenes pārstāvji. Šogad Caunu ģimenes balvu “Augstākā vidējā atzīme” ģimenes pārstāvis Helmuts pasniedza ģimnāzistei Beatrisei Baijerei; Gaiļu ģimenes balvu “Par daudzpusību” ģimenes vārdā Ancei Valnerei pasniedza absolvents Gints; Ošu ģimenes „Cerību balva” ‘DACVĢ absolvente Līga pasniedza Matīsam Dreimanim; absolvents Gints ČUDORĀNS savu balvu nominācijā „Par censonību” piešķīra Hermanim Arigo Auzānam, bet režisore, dārzkope un rakstniece Guna Rukšāne pagodināju Kseniju Zlotinu nominācijā “Drošais plecs”.
Ģimnāzijas viesis Māris Niklass ne tikai dāvināja grāmatas ģimnāzijas bibliotēkai, bet ar īpašu Cildinājuma rakstu pateicās pieciem 2.(t.i.,11.)B klases ģimnāzistiem – Raivo Brikmanim, Ralfam Jaunozolam, Mārtiņam Ozoliņam, Mārtiņam Jēkabam Ausmanim un Kristam Jurševskim , kuri, atsaucoties aicinājumam, praktiski piedalījās “Dzīvās vēstures stundā”, lai sagatavotu vietu piemiņas zīmes Latvijas Brīvības cīnītājiem iekārtošanai.
Skolēni uzzināja lielās integrētās stundas veiksmīgākās komandas un klases kopvērtējumā. Dāvanu karti no picas iegādei saņēma. Par proģimnāzijas komandu – veiksminieci kļuvusi 5.(t.i.,8.)B klases komanda “Pūces”, bet klases – uzvarētājas godā 4.(t.i.,9.) klase, ģimnāzijas klašu konkurencē uzvarēja 1.(t.i.,12.)B klases komanda un klase kopvērtējumā.
Balvas uzvarētājiem sarūpēja Vinetas un Allas “Kārumlāde” un “Studio pizza”. Svētkus emocionāli pieskandināja ģimnāzijas jauktā kora, vokāli instrumentālā ansambļa un teātra pulciņa dalībnieku sniegums. Bija prieks un lepnums kopā būt!

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV