Diskusija pie Valsts prezidenta

Diskusijas laikā visbiežāk izskanēja problēma, ka starp skolām un augstskolām trūkst sadarbības un sapratnes. Starp abām izglītības pakāpēm ir jūtama plaisa, tā rada pārrāvumu starp vidējo un augstāko izglītību.

Sarunu laikā prezidents Valdis ZATLERS ierosināja – katram augstskolas pasniedzējam novadīt vismaz vienu mācību stundu skolā, bet skolēniem būtu jāpiedalās kādā lekcijā augstskolā. Prezidents atgādināja, ka izglītība nedrīkst būt bizness. Viņš atzina, ka augstskolām ir tā priekšrocība, ka tās, sekojot pieprasījumam, reaģē uz uzņēmēju prasībām, bet skolas pilda sociālo funkciju un veic valsts pasūtījumu – nodrošināt obligāto izglītību.

Diskusijā RTU rektors Ivars KNĒTS uzsvēra pozitīvo pieredzi, kas augstskolai izveidojusies ar Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāziju. RTU mācībspēki reizi mēnesī ierodas ģimnāzijā, nolasa lekcijas un vada praktiskas nodarbības un demonstrējumus fizikā, ķīmijā, informātikā.

Diskusija prezidenta pilī noslēdzās ar abu pušu apņemšanos sarunas turpināt un meklēt saskarsmes punktus, lai veidotu lietišķu, ieinteresētu sadarbību starp vidusskolām un augstskolām.

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV