DACVĢ vērtības – mērķtiecība, atbildība un sadarbība

JaunumiComments Off on DACVĢ vērtības – mērķtiecība, atbildība un sadarbība

Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēni un skolotāji aizejošā mācību gada laikā darbojās ar skolas vērtību – mērķtiecība, atbildība un sadarbība – īstenošanu, piedaloties vērtību jautājumiem veltītās mācību stundās un iesniedzot savu pašvērtējuma ziņojumu, izvērtējot, kā viņiem ir veicies ar skolas vērtību īstenošanu.
Publicējam dažas atbildes no skolēnu pašvērtējuma ziņojums par to, kā viņi šajā mācību gadā ir īstenojuši atbildību:
“Ja ir vajadzīga kāda palīdzība skolotājiem ar ziņas nodošanu pārējiem klasesbiedriem vai palīdzība skolas un ārpus skolas darbiem klasesbiedriem, vienmēr cenšos palīdzēt un atbalstīt kā vien spēju, jo parasti es cilvēkiem dodu to, ko pati vēlētos saņemt atpakaļ. Ļoti patīk izpalīdzēt, ja vien ir iespēja, un tas uzlabo arī manu dienu.Tas pierāda to, ka uz mani var paļauties un uzticēties jebkurā dzīves situācijā. Tas man māca būt pretimnākošai, kas ļoti noder visdažādākajās dzīves situācijās!”
“Es neteiktu, ka šajā gadā rīkojos atbildīgi. Vienīgais, kur es varu teikt, ka biju atbildīga, ir apņemšanās visu izdarīt bez neviena palīdzības, lai gan ne vienmēr tā ir tā pareizā izvēle. Es uzņēmos atbildību par pieļautajām kļūdām, darot darbus, un nākamgad mēģināšu tās nepieļaut.”
“Bija situācija, kad es skolotājam lūdzu ļaut man labot janvāra kontroldarbu, kas bija jau pārsniedzis divu nedēļu termiņu. Es pārkāpu skolas noteikumus, tādejādi izraisot problēmas arī skolotājam. Taču es pati sazinājos gan ar direktoru, gan arī atvainojos skolotājam.”
“Uzņēmos atbildību grupu darbos. Biju tā, kas sazinājās ar klasesbiedriem, noformēju darbu un iesūtīju skolotājiem laikā. Uzņēmos atbildību, jo zināju, ka klasesbiedri man uzticas, ka nosūtīšu darbu laikā.”
“Es pārsvarā pats mēģinu risināt savas problēmas ar mācībām līdz pēdējam, bet, ja tas nesanāk, jautāju kādam citam. Es tā daru, lai citiem netraucētu un netērētu lieki laiku, kā arī vairāk iemācītos pats darot.”
“Vienmēr pildīju darbus laikā, centos visu darīt labi un baigi neloderēt. Vienmēr ierados stundās laikus un gandrīz nekad nekavēju. Kavēju tikai retos izņēmuma gadījumos.”
“Es vienmēr iesniedzu visus darbus (nu visbiežāk), ierados uz tiešsaistes stundām, pierakstīju viso svarīgo un, pat ja darbi nav jāiesniedz, es tos izdarīju, jo es par to biju atbildīgs, vai izdaru savu darbu.”

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV