Karjeras attīstības atbalsta pasākums. Dabaszinību klases apmeklē LU Zinātņu māju, Dabas māju un Baldones observatoriju

JaunumiComments Off on Karjeras attīstības atbalsta pasākums. Dabaszinību klases apmeklē LU Zinātņu māju, Dabas māju un Baldones observatoriju

Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas dabaszinību klases otro gadu pēc kārtas piedalījās netradicionālā mācību dienā ārpus ģimnāzijas sienām. Aizvadītajā mācību gadā šāda diena bija veltīta bioloģijai, bet šogad – fizikai.
Rīta pusē skolēni, apmeklējot Latvijas Universitātes jauno dabaszinību māju, kas saucas – Zinātņu māja un kur mācās topošie fiziķi, matemātiķi un mediķi, vēroja, ieklausījās stāstījumos un jautāja. Skolēni iepazinās ar mediķu izveidoto muzeju, kurā apskatāmi ar dažādām slimībām un mutācijām saistīti medicīniskie preparāti. Tāpat tika iepazīta dabaszinību ēka – Dabas māja, kur izglītību gūst – biologi, ķīmiķi, ģeogrāfi un vides speciālisti.
Praktisku darbu skolēni veica jaunajā Elektronikas laboratorijā, strādājot ar Arduino mikrodatoru programmēšanu. Mācību komplektu ir izstrādājis docents Ivars Driķis, mācībspēka vadībā skolēni veica praktiskus darbus.
Dienas otrā daļa tika aizvadīta Baldones observatorijā un veltīta zināšanām astronomijā. Skolēni ceļoja kosmosā, meklējot zvaigznājus, iepazina Šmita teleskopu, kas ir unikāls liela redzeslauka instruments (lielākais Baltijā un divpadsmitais lielākais šādas sistēmas teleskops pasaulē). Teleskops ir paredzēts gan tiešajiem, gan spektrālajiem debess ķermeņu novērojumiem. Baldones observatorija ir vienīgā profesionālā observatorija Latvijā, kur nodarbojas ar novērojumiem optiskajā diapazonā.
Citāda mācību diena bija interesanta un daudzveidīga. Skolēni guva priekšstatu par augstskolas darbību, kā arī iespēju rosīties praktiski. Kopā ar skolēniem bija fizikas skolotāji – Igors Bužs un Ainārs Vītols – un bioloģijas skolotāja Dace Sarkane.

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV