Ģimnāzijas PKK un klašu audzinātāju organizētie karjeras atbalsta pasākumi. Citāda mācību diena

JaunumiRakstiComments Off on Ģimnāzijas PKK un klašu audzinātāju organizētie karjeras atbalsta pasākumi. Citāda mācību diena

DACVĢ dabaszinību klases – 1.b, 2.b un 3.b – skolēni 18.februārī visas dienas garumā apguva zināšanas un prasmes citādā mācību procesā, nekā ierasts skolas ikdienā.

Mācību dienas pirmajā daļā apmeklējām Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru. Mūs ļoti laipni sagaidīja Kristīne Auziņa. Ievadlekcijā tikāmies ar profesoru un šī institūta vadītāju Jāni Kloviņu. Profesors iepazīstināja ar pētījuma centra darbību, mērķiem un uzdevumiem, iepazīstināja un izskaidroja DNS darbību. Tālāk jau sekoja praktiskās nodarbības – DNS izdalīšana no siekalām, proteīnu kristālu audzēšana/ Skolēniem tika dota iespēja ekskursijas veidā iepazīties ar pētniecības centru.

Dienas otrajā daļā apmeklējām Bulduru dārzkopības vidusskolu, kur mūs sagaidīja tūrisma speciāliste Agrita Baltrūna, kura ekskursijā iepazīstināja ar skolu un izglītības programmām, kuras skolēni var apgūt šeit beidzot gan pamatskolu, gan vidusskolu.  Tālāk devāmies uz turpat esošajām  siltumnīcām, kurā skolēni tika iepazīstināti ar siltumnīcas darbības principiem, dažādiem augu audzēšanas veidiem, kā arī tika dota praktiska iespēja stādīt dažādus  augus podiņos.

Krietni strādājot, bija nopelnīta arī atpūta pie jūras, kas todien bija ļoti mierīga, jo nepūta vējš. Saelpojušies svaigo, sāļo un jodizēto jūras gaisu, varējām doties mājup.

Diena bija izdevusies, skolēni jau mājupceļā izteica savu atzinību par neparasto mācību dienu, jo tēmas, par kurām tika runāts  un veikti praktiskie darbi, ir cieši saistītas ar mācību standartu.

Vēlos teikt milzīgu paldies pašiem skolēniem, kuri ir vienkārši fantastiski, jo ar interesi un aizrautību sekoja līdzi visam, kas notika. Paldies ģimnāzijas vadībai par doto iespēju iziet aiz skolas sienām, lai mācītos citādi.

Par mūsu raibi skaisto dienu stāsta fotogrāfijas.

Bioloģijas skolotāja  Dace Sarkane

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV