Barikāžu atceres pasākuma apmeklējums

JaunumiComments Off on Barikāžu atceres pasākuma apmeklējums

Janvāris ir 1991.gada barikāžu atceres mēnesis, kad gadu no gada apjaušam, cik nozīmīga Latvijas neatkarības nosargāšanā bija tautas iniciatīvai celt barikādes un, neskatoties uz pastāvošajiem draudiem, stāties Tēvzemes aizsargātāju rindās.
DACVĢ 4.(t.i.,9.) klases komanda – Šarlote BERNAVA (komandas kapteine), Sintija BISENIECE, Sabīne NĪMANE; Linda BUCULĀNE, Solvita MEDNE, Undīne PEPERNIECE- atsaucās Cēsu Vēstures un mākslas muzeja aicinājumam 9.klašu skolēnus aktīvi piedalīties pasākumā “Atslēgvārdi 1991. gada barikādēm”.
Skolēnu pulcēšanās muzeja laukumā sākās ar barikāžu laika simbolu -ugunskuru, pēc tam jaunieši sacentās interesantos konkursos, kā, piemēram, atslēgvārdu izzināšana, barikāžu moto veidošana; izspēlēja neiespējamo – “Mēmo šovu”, atminot gan “Brīvības piemineklis” un “Atmoda”, gan “sviestmaizes” un “tanks”. Skolēni azartiski ļāvās momenta literārai jaunradei un prezentēja savus mājasdarbus – izveidotos kubus ar pašu izvēlētajiem atslēgvārdiem. Bet noslēgumā kā atzinību un pateicību no pasākuma rīkotājiem saņēma iespēju kopīgi uzkāpt Lademahera tornī – vietā, kur Trešās atmodas laikā uz palikšanu paceltais sarkanbaltsarkanais karogs plīvo joprojām.
Dzīvā vēstures stunda, kurā piedalījās skolēni, ļāva labāk izprast tautas rīcības nozīmi un būt lepniem par savu tēvu un vectēvu paveikto valsts neatkarības nosargāšanā.

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV