Ārpusstundu aktivitātes 1.semestrī

Šī mācību gada 1.semestrī interesanti un daudzpusīgi dabaszinību skolotāji bija izplānojuši Dabas nedēļu. Ģimnāzisti gan klausījās Dabas muzeja speciālistu lekcijas, gan piedalījās zināšanu konkursā, gan veidoja Mārtiņdienas zosis no dabas materiāliem un tērpus no iepakojuma. Noslēgumā visiem bija iespēja noskatīties unikālo filmu par okeāna noslēpumiem “Dziļajos ūdeņos”.

Domājot par veselīga dzīvesveida popularizēšanu savu vienaudžu vidū, 10. klases skolnieki Līga Evelone un Edžus Ķaukulis oktobra brīvdienās mācījās nometnē “Jaunietis jaunietim”.

Mūsu ģimnāzisti aktīvi piedalījās arī Dzejas dienās. Ilze Aļlēna, Elīna Blaumane, Ieva Bundža, Jūlija Guļčenko, Linda Naumova Izstāžu namā lasīja savus radošos darbus un uzklausīja dzejnieka Jāņa Rokpeļņa padomus. Īpašs notikums bija Jūlijas Guļčenko dzejoļu un Madaras Miezītes akvareļu izstāde Cēsu Kultūras centrā. Oktobra sākumā skolā viesojās dzejnieks Andris Akmentiņš ar ļoti atraktīvu lekciju par reklāmu veidošanu.

Jaunajiem proģimnāzistiem gaidīts notikums bija iesvētības. Vecāko klašu proģimnāzisti (Gunta Slesare, Linda Naumova, Lelde Olte, Santa Veinberga) izdomāja interesantus uzdevumus visas nedēļas garumā: melnbalto pārģērbšanos, orientēšanos skolas telpās, skolotāju dubultnieku konkursu un labo darbu dienu. Nedēļa beidzās ar priekšnesumiem, konkursiem arī vecākiem, jautrām sportiskām aktivitātēm, svinīgu zvēresta nodošanu un identifikācijas karšu izsniegšanu.

Skolēnu domes ārlietu ministres Katrīna Dambe, Liene Krūmiņa, Anda Kleķere veiksmīgi noorganizēja skolēnu pašpārvalžu draudzības vakaru DACVĢ, Limbažu 1. vsk. un Jūrmalas Pumpuru vsk. aktīvistiem, savukārt kultūras darba pārzines Juta Vējiņa un Linda Vecgaile skolas- biedriem radīja iespēju no sirds izdziedāties karaoke vakarā ģimnāzijas kamīnzālē un kopā ar citu Cēsu mācību iestāžu jauniešiem izdejoties vairākos tematiskos atpūtas vakaros Kultūras centrā.

Valsts svētku priekšvakarā ar ģimnāzistiem un skolotājiem tikās “karsto punktu” žurnālists Sandijs Semjonovs, bet proģimnāzistiem bija iespēja parādīt savas zināšanas konkursā par skolas vēsturi. Visai ģimnāzijas saimei kā lielu pārsteigumu Dzimšanas dienas torti bija sarūpējusi Skolēnu dome.

Ir patiess prieks vērot, cik atbildīgi Dziesmu svētkiem gatavojas abi DACVĢ kori skolotājas Marikas Slotinas-Brantes vadībā. Esam gandarīti arī par to, ka 29. septembrī izdevās atjaunot ģimnāzijā teātra pulciņu ( vada režisors J. Feldmanis) un 12 proģimnāzisti tajā veiksmīgi darbojas.

Aizdedzot svecītes šī gada Adventa vainagā, gan Sv.Jāņa draudzes mācītājs Didzis Kreicbergs, gan skolas absolventes Inga Sirmā un Anete Pošiva ģimnāzistiem novēlēja būt aktīviem-mācīties redzēt, dzirdēt , just un mēģināt pasauli vismaz ap sevi padarīt labāku. Šai ziņā pilnību sasniegt nav iespējams, tāpēc “pievienotās vērtības” radīšana noteikti turpināsies arī 2. semestrī.

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV