9. klašu izlaidumi

JaunumiComments Off on 9. klašu izlaidumi

Sestdien, 13.jūnijā, ģimnāzijas kamīnzālē 40 Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas 4.(t.i.,9.) klašu absolventi saņēma Apliecību par vispārējo pamatizglītību. Šī svinīgā ceremonija atšķīrās no iepriekšējo gadu izlaidumiem, jo valstī noteikto drošības pasākumu dēļ, svētkos piedalījās tikai absolventi un skolotāji. Tomēr sarīkojumā pietika sirsnības, svinīguma un gandarījuma par paveikto.
Katrs absolvents saņēma ne tikai pirmo nozīmīgo izglītības dokumentu – Apliecību par vispārējo pamatizglītību, bet arī direktores D.Eglītes, direktores vietnieces izglītības jomā L.Pikses-Zvirbules un klases audzinātājas I.Krēsliņas un V.Bužas parakstītu apsveikumu un vēlējumus turpmākajā izglītības ceļā. Tajā teikts:

““Katrs rīts mums sniedz iespēju būt citādiem, nekā mēs bijām vakar,
tas sniedz mums iespēju būt labākiem, nekā mēs bijām vakar,
tas sniedz mums izaicinājumu sevi pāraugt, sevi pilnveidot un sevi pārspēt.”

/Vaira Vīķe-Freiberga/

Draudzīga Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas
4.(t.i.,9.) klases absolvent!

Šodien ir Tava, Tavas skolas un Tavas ģimenes diena. Tai piemīt ceriņu, peoniju, maijpuķīšu, pīpeņu, rožu… smarža, arī nedaudz skumju nokrāsas un daudz, daudz prieka dzirksteļu. Šodien Tu apzinies: esi uzdrīkstējies, ceļā nepadevies, varējis un ieguvis.
Katru rītu, kāpjot Zvirbuļkalnā, zināji: Tevi sagaidīs gaišais skolas nams ar ierasto ritmu un pazīstamām sejām, simtiem zināmu, paredzamu un tikpat daudz jaunu un neizdzīvotu piedāvājumu un iespēju. Atlika tikai gribēt un darīt, pieņemt izaicinājumus un piedalīties, izvēlēties, strādāt, sasniegt cerēto, uzvarēt, justies novērtētam un laimīgam… arī zaudēt, dusmoties, nožēlot un sasparoties… Tas bija ceļš, lai sastaptu ne tikai draugus un savus skolotājus, bet ceļš, lai satiktu un iepazītu sevi.
Katru rītu Tevi klusi, bet uzstājīgi ģimnāzijas pagalmā sveicināja Pulkstenis, atgādinot vienu un to pašu: ir atkal jauna diena, piepildi to, nepalaid vējā savu laiku! Šodien Laikrādis saskaitījis 10 978 dienas. Daļa šo dienu pieder abiem – ģimnāzijai un Tev. Viss, ko gribēji, spēji un paveici, arī pieder abiem.
Šodien Tu saņem apliecību par vispārējās pamatizglītības apgūšanu. Dokumenta nosaukums liecina, ka Tavā izglītošanās ceļā, kura ilgums mērāms mūža garumā, ir ielikts tikai pamats. Priekšā nebeidzams ceļš.
Pielikt punktu – nenozīmē tikai pabeigt. Tas nozīmē – doties tālāk izraudzītajā virzienā – augstāk par Pūces spārnu.
Lai Tev pietiek lielu sapņu un ikdienas plānu dzīvi uzturēt dinamisku un mērķtiecīgu. Lai vairojas vēlme mācīties un augt, jo šis ir turpinājums ceļam, lai satiktu un iepazītu sevi!
Lai izdodas!”
Paldies, skolotāji, ka bijāt un esat uzticami sabiedrotie skolēniem ceļā uz zināšanām un sevis izpratni! Paldies, vecāki, par ikdienas rūpēm, lai Jūsu bērni augtu par krietniem cilvēkiem, un par atbalstu skolai!

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV