Karjeras attīstības atbalsta pasākums. 5. (t.i., 8.) A klases proģimnāzisti iepazīst biškopja darbu

JaunumiComments Off on Karjeras attīstības atbalsta pasākums. 5. (t.i., 8.) A klases proģimnāzisti iepazīst biškopja darbu

Karjeras nedēļas ietvaros, atsaucoties 5.(t.i., 8.)A klases skolnieces Paulas tēta Jāņa Sietiņsona ielūgumam, 5.A klases skolēni un audzinātāja Līga Pikse-Zvirbule viesojās saimniecībā “Kalna Smīdes”.
Saimniecība nodarbojas ar biškopību un bioloģisko lauksaimniecību. Gan zēniem, gan meitenēm interesi raisīja saimniecībā izmantotā tehnika un saimnieka stāstījums par bioloģiski audzētām graudaugu kultūrām.
Saimniecības īpašnieks Jānis Sietiņsons meitas klases biedriem parādīja, kur bites ziemo, kā no šūnām tiek iegūts medus, kā to fasē un sagatavo pārdošanai, kā arī izstāstīja par saimniecības vēsturi un to, cik daudz un čakli bitītēm jāstrādā, lai mēs varētu baudīt saldo un spēcinošo gardumu.
Skolēniem bija iespēja degustēt septiņus dažādus medus produktus – medu ar šokolādi, kanēli, meža ziedu medu, griķu medu, krēmveida medu, ziedputekšņus medū un propolisu medū, pagaršot medu tieši no šūnām, kā arī vērot fasēšanas procesu un pašiem tajā piedalīties.
Paldies mājas saimniekiem Ivetai un Jānim Sietiņsoniem par viesmīlīgo un interesanto uzņemšanu un, protams, silto zupu aukstajā dienā!

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV