3.a klases viesošanās Latvijas Republikas Saeimā

Š.g.16. maijā mēs, DACVĢ 3.A klases skolēni, kuri apgūstam, t.s. diplomātijas programmu, kopā ar klases audzinātāju Ievu Pētersoni devāmies iepazīties ar Latvijas Republikas Saeimu. Saeimas namā mūs sagaidīja  politiķis un diplomāts Ojārs Ēriks Kalniņš un interesantā ekskursijā iepazīstināja ar nozīmīgām vietām – deputātu sēžu zāli, dāvanu zāli, sarkano un dzelteno zāli.

Saeimas nama apskates laikā visinteresantākais šķita tas, ka sēžu zāle fotogrāfijās un televīzijas sižetos izskatās ļoti iespaidīga – liela un plaša -, bet patiesībā tā ir salīdzinoši maza. Vēl arī tas, ka  uz sevis izbaudījām drošības sistēmu darbībā  ar metāla detektoriem un policistiem.

Pēc Saeimas nama apskates devāmies uz Ārlietu komisijas  darba telpām, kur sarunājāmies ar komisijas priekšsēdētāju Ojāru Ēriku Kalniņu. Mums bija iespēja uzzināt par Kalniņa kunga bērnību, izglītību un lielo dzīves pieredzi. Pēc tam Kalniņa kungs aicināja uzdot jautājumus. Atsaucāmies, uzdodot jautājumu par Eiropas Savienības šķelšanos no ”iekšpuses”, eiro (kā valūtas) nepastāvību un par iespējamiem draudiem sakarā ar to. Kalniņa kungs atbildēja ļoti izsmeļoši, stāstot arī par drošības garantiem, kurus mums sniedz Eiropas Savienība un NATO. Protams, tika pieminētas “karstās” aktualitātes – notikumi Ukrainā. Pēc tam saruna skāra jautājumu, vai NATO karavīri, kuri uzturas Latvijā, nerada draudus un saspīlējumu Latvijas un Krievijas attiecībās. Kalniņa kungs  apliecināja, ka šī situācija  tikai pastiprina Latvijas drošību. Diezgan ironiski šķiet, ka pēc trim dienām publiskajā telpā, viena no NATO pārstāvēm minēja pretējo – ka NATO nemaz nespētu Latviju savlaicīgi un ātri aizstāvēt.

Braucot mājās secinājām, ka diena Saeimas namā mums bija lietišķa un interesanta, iespaidiem un jaunām zināšanām bagāta.

 3.A klases vārdā Gerda Voldiņa

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV