DACVĢ skolēni par mērķtiecību

JaunumiComments Off on DACVĢ skolēni par mērķtiecību

Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēni un skolotāji aizejošā mācību gada laikā darbojās ar skolas vērtību – mērķtiecība, atbildība un sadarbība – īstenošanu, piedaloties vērtību jautājumiem veltītās mācību stundās un iesniedzot savu pašvērtējuma ziņojumu, izvērtējot, kā viņiem ir veicies ar skolas vērtību īstenošanu.
Publicējam dažas atbildes no skolēnu pašvērtējuma ziņojuma par to, kā viņi šajā mācību gadā ir īstenojuši mērķtiecību:
“Katru darbu, ko vēlos uzlabot, vai katra tiešsaite, kas notiks kaut kad pēc kāda laika, vai liela apjoma darbi, kuriem vajag diezgan daudz laiku, es ieplānoju laicīgi un vienmēr cenšos darbus nodot laikā, un rēķinos arī ar skolotāju laikiem, kad vajadzīga viņu palīdzība.”
“Mērķtiecībā es neizcelšu vienu situāciju, bet gan visu mācību gadu, jo katru darbu pildīju, cik labi vien spēju, tāpēc arī vidējā atzīme ir krasi cēlusies augstāk. Vispār jebkurš skolēns visa šī perioda laikā ir mērķtiecīgs, jo tomēr ir sarežģīti nepadoties un turpināt darīt katru dienu vienu un to pašu, mājās sēžot vientulībā.”
“Es šogad vēlējos sasniegt augstākus rezultātus mācībās, tāpēc es mācījos, centos stundās un pārbaudes darbos. Protams, ir mācības, kurās es varētu sasniegt vēl labākus rezultātus, bet, manuprāt, es esmu sasniegusi savu mērķi.”
“Mans mērķis bija pabeigt šo mācību gadu ar labām sekmēm, daudzas reizes zuda motivācija, tāpēc arī sekmes nebija vienmēr labas. Atceroties savu mērķi, es tomēr centos mācīties pēc iespējas labāk. (..) Es domāju, ja ne mērķis, tad būtu grūtāk mācīties.”
“Mērķtiecīgi gatavojos angļu valodas un vēstures olimpiādei. Gatavojos, jo zināju, ka skolotāji mani ir izvēlējušies un uzticas man.”
“Centos izmantot daudz brīvo laiku, lai pats uzlabotu sevi savās, nevis skolas interesēs. Mācījos daudz par politiku, dažādiem faktiem par visādām tēmām un finansēm. Tā rīkojos, jo man ir daudz brīva laika, ko varu pavadīt daudzos dažādos veidos, taču izvēlējos piestrādāt pie sevis.”
“Es uzstādīju sev mērķi – vienmēr censties, cik vien daudz es varu, un man tas ne vienmēr izdevās, bet es vismaz visu laiku mēģināju, cik vien labi es varu.”
Attēlā: Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas 7.b klases skolēnu interpretācija par skolas vērtību “Mērķtiecība”

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV