Tikšanās ar romāna “Melnais akmens” autoru Aivaru Kļavi

JaunumiRakstiComments Off on Tikšanās ar romāna “Melnais akmens” autoru Aivaru Kļavi

Lai tiktos ar pusaudžu un jauniešu vidū šobrīd vislasītākās grāmatas – romāna “Melnais akmens” – autoru  prozaiķi Aivaru KĻAVI, proģimnāzijas skolēni, latviešu valodas  skolotājas Elitas ROZĪTES rosināti, gan individuāli, gan literatūras stundās lasīja saistošo stāstu par to, kas noticis pirms diviem vai trim tūkstošiem gadu, kad pirmbalti uzsāku  ceļu līdz Baltijas jūrai. Šis ceļojums kļuva par vienu no lielākajiem piedzīvojumiem cilvēces vēsturē. Skolēni uz tikšanos atnāca sagatavojušies, viņiem krājumā bija gan jautājumi par lasīto, gan komplimenti rakstniekam. Viņi atzina, ka ne visiem interesē vēsture, taču iepazīt to tik saistošā veidā, kā stāstīts “Melnajā akmenī”, ir patiešām piedzīvojums, kuru papildina ikviena lasītāja iztēle un fantāzija, kas iedarbināma, lai izprastu tik senu pagātni.  Skolotāja Elita ROZĪTE rakstniekam atklāja, ka kopā ar skolēniem ir meklējusi skaidrojumu darba nosaukumam, interesējusies, kāda ir melnā akmens simboliskā nozīme.  Izzinātais liecina, ka melnā akmens (turmalīns) klātbūtne palīdz attīrīt enerģijas lauku un aizsargā no negatīvā, veicina pozitīvismu. To iecienījuši rakstnieki, aktieri, burvji, kuriem  akmens kalpo par talismanu. Aivars KĻAVIS atzina, ka tik dziļi melno akmeni nav pētījis, uzteicot lasītāju ieinteresētību.

Tikšanās dalībniekus interesēja Aivara KĻAVJA sadarbība ar  Ādažu Brīvās Valdorfa skolas 7.klases skolēniem, kuriem autors uzticēja pabeigtā romāna “testēšanu”. A.KĻAVIS atzina, ka viņam svarīgi bijis pārliecināties, vai spēj rakstīt jauniem cilvēkiem saprotamā valodā un vai viņi rakstīto pieņem. Pēc romāna izlasīšanas rakstnieks ticies ar skolēniem, uzklausījis viņu vērtējumu un ieteikumus. Tos ņemot vērā, darbā pierakstījis vēl vienu nodaļu. Lasītāju vidū Aivars KĻAVIS sastapis arī Emīlu MOZGU, kurš ilustrējis romānu, bet “ekspertu” klase jau iepazinusies ar triloģijas “Ceļš uz nezināmo zemi” otro grāmatu “Bēgšana no čūsku valstības”. Trešo darbu autors plāno pabeigt līdz gada beigām.

Kā jau šādās tikšanās pieņemts, lasītāji lūdza rakstnieka autogrāfu, un Aivars KĻAVIS ar prieka šo lūgumu izpildīja.

Ģimnāzija pateicas rakstniekam Aivaram KĻAVIM par saistošo  un atvērto sarunu un Cēsu Centrālajai bibliotēkai par sadarbību daudzu gadu garumā.

Raksta autore: Dace Eglīte

© 2016 VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS, LAPU IZSTRĀDĀJA ASNS.LV